Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 42" do 2500zł

26 Lis 2014 22:02 1248 3
  • Poziom 17  
    Witam proszę o pomoc w wyborze telewizora:

Oto moje odpowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - około 3,8m x 5,7m (~ 21m2 )
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2,5m - 3m (od ekranu do oczu)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2 osoby (maksymalnie 4)
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost z lekkim przesunięciem w prawo od osi pionowej ekranu
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? - stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - słońce świeci w godzinach popołudniowych w bok telewizora
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - ładny i dynamiczny obraz, obsługę WiFi, złącza HDMI, USB i D-SUB (VGA), możliwość nagrywania na pamięci USB
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - TV Kablowa, TV Naziemna, HD
    10 .Jakie urządzenia? - Komputer (złącze DSUB lub HDMI), Kamera cyfrowa, Pamięci przenośne i dyski USB
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - 4 - 5 godzin dziennie
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - bez znaczenia
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - Popularno naukowe, bajki, filmy, programy informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - nie zamierzam (jedynie czasami oglądanie bajek z internetu)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie zamierzam
    16. Preferencje co do marki? - SHARP, SONY, SAMSUNG, PANASONIC
    17. Preferencje co do wielkości? - myślę, że maksymalnie 42” (nie wiem czy większy nie będzie za duży w stosunku do odległości oglądania)
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - zła jakośc obrazu, wolne przełączanie kanałów, nieergonomiczne MENU
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - 2500zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - tak aktywne
  • Poziom 1  
  • Poziom 17  
    Witam

Dziękuję za zainteresowanie i odpowiedź.

Mam pytanie: jak na tle zaproponowanych modeli wypadają TV SHARP-a np LC-42LE772EN lub LC-42LE762E. Zawsze uważałem firmę SHARP za lidera w technologiach wyświetlaczy. Chciałbym zawęzić obszar poszukiwań do minimum i znaleźć sklep, gdzie mógłbym obejrzeć wybranych kandydatów.

Pozdrawiam
  • Poziom 1