Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

BLAUPUNKT CAR 300 i napis safe.

mk20 07 May 2005 10:26 10115 11
    mk20
    Level 26  
    W OPLU radio BLAUPUNKT CAR 300 wyświetla na displeju SAFE. Brak reakcji na klawiaturkę. Proszę o pomoc w odblokowaniu. Posiadam Klucz zabezpieczający na papierach od radia. Samochód został kupiony z tym radiem . Czy SAFE jest efektem wpisywania wielokrotnie złego kodu?.

A może byś łaskawcu, poszukał i poczytał instrukcję obsługi ? Dodam że jest na Elektrodzie w odpowiednim dziale a tam znajdziesz napewno rozwiązanie tego problemu. <SławeK>
    TYTUS...
    Level 32  
    Tak safe jest przyczyną wpisania zle kodu. Skoro posiadasz do niego kod to włącz radio i poczekaj jakis czas. Zapłon też musi być włączony. Po pewnym czasie na wyświetlaczu pojawi sie code i wpiszesz kod który masz.
    waldi58
    Level 24  
    Jeden mały problem. Samo włączenie i czekanie niewiele da ponieważ w ten sposób to ono nigdy nie pozwoili na wpisanie kodu. Trzeba przekręcić kluczyk w stacyjce i przy swiecących kontrolkach na desce najpierw nacisnąć klawisz AS i trzymająć wciśniety ten klawisz załączyć przyciskiem radio. Trzymać AS aż do momentu usłyszenia w głosnikach sygału dźwiękowego , wtedy dopiero czekać aż pojawią sie poziome kreski na displayu. Czas ten zależy od ilości błednych wprowadzen kodu
    TYTUS...
    Level 32  
    Szkoda że przekręcony kluczyk i świecące kontrolki to co innego niż włączony zapłon :lol: Myślę że safe ci nie wpuści nawet z AS ale kode tak.
    mk20
    Level 26  
    Sprawa się wyjaśniła. By odblokować radyjko po włączeniu zapłonu wcisnąć AS i przytrzymując włączyć radio po usłyszeniu sygn. bip. pojawi się SAFE . Należy po tym wcisnąć UML. Pojawi się CODE i mamy możliwość wpisania kodu.

Dodano po 2 [godziny] 46 [minuty]:

Do Pana <SławeK> <<A może byś łaskawcu, poszukał i poczytał instrukcję obsługi ? Dodam że jest na Elektrodzie w odpowiednim dziale a tam znajdziesz na pewno rozwiązanie tego problemu .<SławeK> >>
    A może byś łaskawcu podał dokładniej gdzie jest bo szukałem i nic na mój problem nie znalazłem ( a mogę nic nie znaleźć?). Mając czas i chęć na wpisy mam nadzieje iż masz również chęć na pomoc.

Mylisz się. Wystarczy włączyć trzymając AS, potem wpisać kod i zatwierdzić AS , bez klawisza UML i napisu CODE. CODE jest przy wyłączaniu kodu.
    http://instrukcje.elektroda.net/
    Rodzaj: CarAudio Producent :Blaupunkt Model:CAR300
    <SławeK>
    mk20
    Level 26  
    Próbowałem wielokrotnie tak jak podaje kolega SlaweK niestety nic z tego nie wyszło więc prosiłem na forum o pomoc. Rozwiązanie problemu podałem w poście. Komentować dłużej nie mam zamiaru .Wszystkim tym którzy spotkają się z tym problemem polecam taki tryb postępowania. Temat uważam za zamknięty.
    SlaweK
    Level 43  
    Ja też nie mam zamiaru się kłócić ale przedstawiam sposób działania jaki podaje producent i jaki sam wykorzystuję a to że odkryłeś jaki nowy to jak najbardziej się chwali. Ciekawe czy potwierdzą to inni że tak działa a inaczej nie.

Zamieszczam fragment oryginalnej instrukcji po angielsku by nikt nie podejrzewał o błędy w tłumaczeniu.

SławeK
    leszek.b
    Level 29  
    Witam

Bywa tak ze jest konieczność nacisniecia UML w przeciwnym wypadku radio milczy -nawet po wpisaniu kodu,i przyjecia go przez odbiornik.
    SlaweK
    Level 43  
    Bzdura!
    Gdzie to wyczytałeś ?

SławeK
    olecki
    Level 27  
    Koledze zapewne chodzi o to ze po wprowadzeniu kodu jest cisza w glosnikach...bo radio skanuje czestotliwosci....dlatego ja np wrzucam kasete jak wpisuje w "ciemno"
    SlaweK
    Level 43  
    Pewnie masz rację, właśnie wychodzi fachowość bez wyświetlacza.

SławeK
    olecki
    Level 27  
    wazne aby sie wiedzialo jak sprawdzic i wprowadzic...gdy sie nie ma kieszonkowego lcd przy sobie...:D...a sposob na kasete jest w miare pewny...ostatnio np klepalem "władzy" w autku bo chlopaki dostali samochod bez radia a cara sobie nabyli...a w drodze do serwisu opla chcieli sluchac swego nowego nabytku