Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAN DAF - czujnik NOX które piny zamienić od DAF do MAN

lary_1981 27 Nov 2014 10:10 7098 9
    lary_1981
    Level 8  
    Czy posiada ktoś wiedzę które piny zamienić aby czujnik NOX od DAF wsadzić do TGX ? sa 4 piny +24V masa i CAN , przypuszczam ,że zasilanie jest w tym samym miejscu tylko zamienić miejscami CAN ale pewności nie mam .
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    gucio~1
    Level 23  
    Ja posiadam taką wiedzę, że w ten sposób to się nie uda. Ale człowiek uczy się całe życie.
    lary_1981
    Level 8  
    czyli twierdzisz że NOX od dafa nie podejdzie do MANA , a z trzech źródeł wiem w tym jeden autoryzowany serwis ,że podejdzie , tylko uwaga każdy mówi , dobry elektryk bez problemu sobie poradzi , widocznie tutaj nie ma dobrych elektryków :) , schemat pinów mana znam lecz nie wiem jak ida w dafie
  • Helpful post
    MAN Electronics
    VIP Meritorious for electroda.pl
    lary_1981 wrote:
    z trzech źródeł wiem w tym jeden autoryzowany serwis ,że podejdzie
    Zgadza się ...

Zajętość przewodów:

MAN
    1) zasilanie + 195/90008
    2) zasilanie - 196/31000
    3) CAN H 191
    4) CAN L 192
    5) niezajęty

DAF
    1) CAN H
    2) CAN L
    3) zasilanie -
    4) zasilanie +

gucio~1
    Level 23  
    W ten sposób nie próbowałem. Samą sondę owszem ale sondę z elektroniką nie. W dafie są dwa sensory NOx. Przed i za katalizatorem. Komunikuja się po jednym canie a elektronika modułu rozróżnia je po adresie. Stąd wątpliwość czy moduł adBlue w manie pomija to rozróżnianie i przyjmuje każdy sensor jak leci. Co do dobrych elektryków to Lary nie wypada uogólniać.Powinieneś pisać bezpośrednio do mnie, inni tu obecni mogą się czuć urażeni . A ja jak napisałem wyżej być może czegoś się nauczę.
    lary_1981
    Level 8  
    możliwe ze trochę przesadziłem , za co przepraszam wszystkich ale piszesz (miało to tez taki mały cel wejść na ambicje :) ) , że się nie da a wiem , że się da dziś będę podłączał i dam znać jaki efekt a myślę ze toi dość istotny temat bo różnica cenowa jest , 1800pln DAF A 3200pln MAN
    lary_1981
    Level 8  
    serwisantscani1 dzięki za ładny schemacik , pomógł i NOx zadziałał :) do manika z tym że moja wtyczka w TGX miała piny i podłączyłem 1- 191 , 2-192 , 3 -196 , 4-195 , i błędów brak
    \
    gucio~1
    Level 23  
    To jeszcze napisz , który czujnik podłożyłes z dafa? Ten przed czy za katalizatorem?
    lary_1981
    Level 8  
    ten z czarnym kabelkiem numer 1836061 za katalizatorem