Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Saab 9-5 2,3 T 185KM Spalanie LPG

zdziara7 27 Lis 2014 10:24 1440 2
  • #1 27 Lis 2014 10:24
    zdziara7
    Poziom 1  

Witam.
    Mam problem ze zbyt wysokim spalaniem gazu w Saabie 9-5 2,3 T 185KM, 2004 rok.
    Komputer STAG, wtryski włoskie ale nie wiem jakie. Generalnie spalanie na benzynie w ruchu miejskim utrzymuje się na poziomie poniżej 14 l/100 km, w trasie 8,5 l/100 km. Na gazie spala odpowiednio w mieście ok 22 l/100 km, w trasie 15 l/100 km.
    Uważam że różnice w spalaniu między benzyną a gazem jest kolosalna i nie powinna przekraczać 20%. Jest to mój chyba 5 samochód na gazie i w żadnym nie miałem takiej dysproporcji. Gazownik który montował instalację (zakładał ją w każdym moim aucie i było dobrze) rozkłada ręce i mówi że nic się nie da zrobić. Ustawienia są właściwe i tyle...
    Mam zdjęcie wykresu z komputera podczas pomiaru, niestety jestem całkowitym laikiem jeśli chodzi o te sprawy więc proszę o podpowiedź mądrzejszych ode mnie. Saab 9-5 2,3 T 185KM Spalanie LPG

0 2
  • #3 27 Lis 2014 18:06
    manta
    Poziom 39  

Twoja instalacja nadaje się do dwulitrowego wolnossącego silnika, a nie do turbo. Powiem Ci jak złożyłem instalacje znajomemu, wtryski Keichin, 2x Alaska, przewody zasilające 8mm, listwa zasilana dwustronnie. Ster. Stag-400. Ten zestaw daje możliwość, wykorzystania pełnej mocy silnika w stresie. Ciśnienie było ustawione na 1,4 bara. Co do wtrysków, wcześniej były Barracudy, ale nie dały rady. Auto pali na dzień dzisiejszy na gazie 10% więcej niż na benzynie, czasy wtrysku są praktycznie takie same, przy over bost nie wchodzi w tryb awaryjny. Jeszcze jedno, wtryskiwacze zostały zamontowane niemal w kolektorze dolotowym, na wysokości wtryskiwaczy benzynowych.

0
  Szukaj w 5mln produktów