Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-J925DW - Drukarka zaczyna drukować po czym zgłasza zacięcie papieru

spp 27 Lis 2014 11:22 2175 4
  • #1 27 Lis 2014 11:22
    spp
    Poziom 11  

Witam,
    mam poważny problem mam urządzenie wielofunkcyjne Brother DCP-J925DW

do tej pory drukarka spisywała się wyśmienicie

aż nagle wystąpił taki problem:

1. jak puszczam drukowanie to zaczyna drukować (drukuje jedną linijkę tekstu) po czym kilka razy pika, przestaje drukować i zgłasza zacięcie papieru

2. wyjmuję papier, ale on lekko wychodzi... nie wydaje się być zacięty (nie jest pognieciony)

3. próbowałem szukać, czy nie tkwi gdzieś jakiś skrawek, ale nic nie wypatrzyłem

4. sprawdzałem podajnik - papier leży prosto, jest ustawiony na A4

5. włączałem kilka razy program czyszczenia głowic - nie pomaga

6. zrobiłem reset do ustawień fabrycznych - nie pomaga

7. wyjmowałem i wkładałem tusze - nie pomaga

8. podłożyłem pod nóżki drukarki podpórki, żeby spód nie dotykał do blatu biurka - też nie pomogło

Drukarka była kupiona w tym roku i jeszcze jest na gwarancji...

...tyle tylko, że były używane zamienniki. Ale nie jakiś szajs z Allegro tylko polecane przez wszystkich duliny kupione na dulin.istore.pl

W związku z tym obawiam się, że z automatu gwarancja będzie odrzucona i jeśli ją odeślę to nie dosyć że będę musiał czekać to pewnie każą sobie płacić.

PYTANIE: czy to możliwe, że tan problem ma coś wspólnego z tuszami?

mi się nie chce w to wierzyć, bo drukarka zaczyna drukować tylko się zacina... więc sądzę, że to jakiś problem z podajnikiem

PYTANIE: co mogę zrobić we własnym zakresie? a przynajmniej jak mogę sprawdzić czy to poważna awaria wymagająca profesjonalnego serwisu, czy czasem nie jakaś głupota, że jakiś paproch gdzieś podlazł?

bo chciałbym drukować jak najszybciej (jeszcze dziś lub jutro) :(

0 4
  • #2 29 Lis 2014 07:44
    marek216

Poziom 43  
  • #3 29 Lis 2014 09:43
    hernan_cortes
    Poziom 21  

Jeśli nie ma ciała obcego wewnątrz to przypuszczalnie problem z enkoderem.

0
  • #4 29 Lis 2014 13:35
    abcpawel
    Poziom 18  

Te drukarki mają czujnik przejścia papieru w sekcji głowicy drukującej (od spodu). Według mnie to nie jest wina tuszy. Tak jak powiedziałeś, to raczej będzie kwestia jakiegoś 'paprocha', nie mniej jednak konieczna będzie ingerencja w drukarkę. Często zdarza się że wewnątrz pozostają skrawki po zaciętych kartkach mimo że wstępnie ich nie widać. Gwarancji tak jak powiedziałeś raczej nie uznają. Pozostaje znalezienie jakiegoś serwisu w Twojej okolicy, naprawa nie powinna być droga.

0
  • #5 12 Gru 2014 09:34
    spp
    Poziom 11  

Zwykły serwis kazał w pierwszej kolejności odesłać na gwarancję i do nich przynieść dopiero w razie problemów.

Wsadziłem oryginalne tusze i było dokładnie to samo.

Poszło do serwisu gwarancyjnego - wróciła naprawiona. Nie napisali dokładnie o co chodziło tylko, że naprawa mechanizmu poboru papieru. Realizacja gwarancji razem z wysyłką w obie strony zajęła tydzień więc źle nie było.

1