Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Honda Civic V - Gniazdo zapalniczki pali ładowarkę

27 Lis 2014 11:31 1986 6
 • Poziom 2  
  Witam,

  W ostatnim czasie sporo grzebałem wewnątrz autka i pojawił się problem z zapalniczką po złożeniu. Było kilka kabli, które wisiały, na zdrowy rozsądek to połączyłem i wydawało się, że działało, bo zapalniczkę włożyłem w gniazdo i momentalnie się nagrzała lekko dymiąc. Całość polutowałem i skręciłem. Dziś chciałem sprawdzić działanie gniazda na ładowarce, a tu lipa bo ładowarka spalona. Nie wywaliło bezpiecznika, tylko spaliło ładowarkę od nawigacji. Elektrykiem nie jestem, ale sprawa wydawała mi się dość prosta. Czy ktoś ma pomysł, co mogłem zrobić źle? Skoro zrobiłem źle, to dlaczego zapalniczka grzała, a ładowarka się zepsuła? Czy jest możliwe, że np. podłączyłem źle wsuwki na gniazdo i tam gdzie powinien być plus podpiąłem minus i odwrotnie. Czy to ma jakiekolwiek znaczenie dla ładowarki pod gniazdo 12V?

  Z góry dziękuję za pomoc.

  Pozdrawiam
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 2  
  Czy na pewno to będzie przyczyną? Bo żeby to przepiąć muszę rozbrajać pół konsoli.
 • Poziom 38  
  Miernik w dłoń i sprawdź na gnieździe ładowarki gdzie jest plus a gdzie minus.
 • Poziom 27  
  Witam

  Tak, odwrotna polaryzacja w gnieździe może być tego przyczyną. A może weź po prostu sprawdź miernikiem czy aby na pewno zamieniłeś + z -.

  Pozdrawiam

  Krystian
 • Poziom 2  
  Skoro jesteście pewni, to w najbliższej wolnej chwili rozbiorę i sprawdzę. A czy w tej sytuacji to normalne, że zapalniczka zadziałała?
 • Poziom 27  
  Witam

  Tak, bo zapalniczka to nic innego jak drut oporowy, więc jest jej obojętne jak będzie spolaryzowane napięcie, które ją zasila.

  Pozdrawiam

  Krystian