Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samochodzik na pilota lamborgini

27 Lis 2014 15:37 948 7
  • Poziom 2  
    Witam nie wiem czy piszę w dobrym temacie bo jestem tu tak naprawdę pierwszy raz. Pisze gdyż kupiłem bratu samochód sterowany na pilota Lamborgini (skala 1:14 waga z bateriami 908 g) firmy Rastar . Chciał bym coś zrobić żeby może troszkę szybciej jeździł lepiej skręcał itp. Pytam czy da się coś takiego zrobić ponieważ kolega mojego brata ma właśnie BMW z tej serii i jeździ dużo szybciej i lepiej skręca niż moje Lamborgini mimo że BMW jest lżejsze tylko o 50 g. Jeśli ktoś wie jak to prosił bym o szybką odpowiedź i z góry dziękuję :) i jeśli napisałem w złym temacie to przepraszam
  • R.I.P. Zasłużony dla elektroda
    Witam.

Qamlot napisał:
    Witam nie wiem czy piszę w dobrym temacie bo jestem tu tak naprawdę pierwszy raz.

Witamy na Forum, jednak nie zwalnia to Ciebie z tzw. obowiązku, abyś "poszukał" w działach - co, gdzie, jak i po co piszemy.
    Stosownym działem będzie : Robotyka Modelarstwo https://www.elektroda.pl/rtvforum/forum98.html .

Regulamin pkt 3.1.14.
    3.1.14. Zabronione jest publikowanie wpisów niezgodnych z tematyką danego forum lub wątku dyskusji.

Cytat:
    Chciał bym coś zrobić żeby może troszkę szybciej jeździł lepiej skręcał itp. Pytam czy da się coś takiego zrobić ponieważ kolega mojego brata ma właśnie BMW z tej serii i jeździ dużo szybciej i lepiej skręca niż moje Lamborgini mimo że BMW jest lżejsze tylko o 50 g.

Bardzo prostym rozwiązaniem jest dział Modelarski.

Pozdrawiam.

PS. Przenoszę do bardziej "kompetentnego" działu na tym Forum gdzie na 100% uzyskasz stosowne wyjaśnienia.
  • Poziom 2  
    Kolega podłączył mi za pomocą kabelków baterie 9v. Jeździ o wiele lepiej :)
  • Moderator Robotyka
    Ale krótko. Zwiększanie wysokości napięcia prowadzi do przegrzewania silnika (a ma on wrażliwe na ciepło magnesy) i przeciąża tranzystory i układy sterujące.
    Także nie pisz, proszę jak samochodzik przestanie jeździć.
  • Poziom 2  
    Czyli mówisz że lepiej zmienić baterie na akumulatorki 1.2 V ???
  • Moderator Robotyka
    Masz po prostu taką zabawkę. Szkoda kombinować z jej "usprawnianiem", bo nic z tego nie będzie. Elektronika jest dostosowana do określonego napięcia i przekazywanej mocy. Nie zniesie nic mocniejszego.
    Tani silniczek, marna przekładnia, niewielka zdolność przekazania mocy na koła i do tego niska przyczepność plastikowych kółek.
    Tu po prostu trzeba by wymienić wszystko.

Podniesienie napięcia na krótką metę daje ciekawe efekty, ale kosztem żywotności zabawki.
    Używaj po prostu dedykowanego źródła napięcia. A jeżeli chcesz mieć samochód o dobrych osiągach, to niestety trzeba kupić prawdziwy model za kilkaset złotych, w sklepie modelarskim. Zupełnie inna konstrukcja, modułowa elektronika, modułowe zawieszenie, napęd. Pełne możliwości dopasowywania zasilania, napędu, zawieszenia i kół. Ale takie możliwości niestety kosztują.