Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nice/Horman - Sterownik do napędu

27 Lis 2014 18:14 2397 12
  • Poziom 18  
    Mam napęd do bramy przesuwnej Nice Robus 600 Era Flor i bramę garażową Hormann z napędem Ecolift (pilot RSC2-433mhz). Potrzebuje sterownik do napędu bramy przesuwnej by móc nim sterować z pilotów Hormana.
    Dopytywałem w kilku miejscach i niby coś jest ale konkretnie nic nie znalazłem.
  • Poziom 18  
    Jesteś pewien, że 866? Wydaje mi się, że ten, który mam pracuje na 433.
  • Poziom 25  
    Głowy nie dam, ale Ty możesz sprawdzić .
  • Poziom 21  
    Kup odbiornik uniwersalny na 433.92MHz, rejestrujący piloty z układem HCS (rozbierz pilota - powinien tam być czarny układ z ośmioma nóżkami z napisem HCS), - produkuje go PROXIMA, DTM, i inni. Mało bezpiecznie (bo analizowana jest część stała całego kodu HCS), ale do bramy wjazdowej wystarczająco bezpieczne.
  • Pomocny post
    specjalista -automatyka bramowa
    Albo: http://sklephormann.pl/p/60/205/odbiornik-1-k...rniki-ecostar-433-mhz-odbiorniki-radiowe.html
    Oryginalny odbiornik ale kosztuje tyle co pół napędu....

Moze odwróć sytuację - przejdź w całości na Flor (odbiorniki dedykowane ma Proxima, oryginalne też mają znośną cenę, piloty Flor też nie za drogie...) - tylko aby ten EcoLift miał możliwość łatwego podpięcia zewnętrznego odbiornika (co u Hormanna może być nieproste - wygląda że zaciski do wyłącznika ściennego mogą być użyte do podpięcia styków sterujących odbiornika a zasilanie odbiornika wzięte z zacisków fotek - jesli nie podpięte, albo zewnętrzny zasilaczyk)
  • Poziom 18  
    Dzięki o to właśnie mi chodziło. Mam dwie bramy Hormanna i łącznie 4 piloty, więc kupię to i zepnę z Nice'm.

Czy z podpięciem tego do Nica będzie jakiś problem czy obędzie się plug&play?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    teraz sie zastanawiam co lepiej
    2x proxima - ok. 250 zł, 3x piloty 4 kanałowe nica - 240 zl.

sterownik Hormann HE-1 - 320 zł
  • Poziom 18  
    Sterownik uniwersalny i dopisanie pilotow rozwiazalo sprawe