Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung 2243SN - Zanika podświetlanie matrycy

27 Lis 2014 18:19 2367 10
  • Poziom 11  
    Monitor Samsung 2243SN. Wymienione trafko inwertera QGAH02101 i tranzystor AP4506GEH. Podświetlanie załącza się na kilka sekund i gaśnie. Po wyłączeniu i włączeniu jest tak samo. Wszystkie napięcia podstawowe w porządku. Tanzystorem steruje układ BD9893F i tu napięcia pojawiają się przy włączeniu, w dodatku zaniżone (pin 3 - 2V, pin 4 0,8V, no i napięcie włączające AP4506GEH te akurat OK- 4,6V - oczywiście zaraz znika). Rezystory, diody i tranzystorki wokół niego sprawdzone. Czy miał ktoś podobny przypadek? Jakieś sugestie?
  • Moderator
    Świetlówki jak rozumie także sprawdziłeś? Sprawdź/ podstaw kondensatory przy złączach świetlówek.
  • Poziom 11  
    Tak, świetlówki sprawdzone. Kondensatory również - mają właściwe pojemności. Jeszcze je wymienię - może pod napięciem mają problem. Niestety nie mam 3pF/3kV. Po włożeniu 22pF, w ogóle podświetlanie się nie włącza.

Dodano po 3 [godziny] 35 [minuty]:

Kondensatory wymienione- bez zmian. Jakieś inne pomysły?
  • Poziom 11  
    On akurat nie. Zresztą gdzie go dostać? Hurtownie przepatrzyłem i nie znalazłem.
  • Moderator
    maneksoft111 napisał:
    Tak, świetlówki sprawdzone.
    - Autor pisał że sprawdzone. Też podejrzewałem świetlówki.
  • Poziom 11  
    Sprawdzone, w sensie - podłączone do zewnętrznego inwertera i działają.

Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

Teraz już się trochę zastanawiam. Podłączyłem świetlówkę z matrycy 15,4", pozostałe 3 podłączone do matrycy monitora - działa normalnie, nie wyłącza się. Wygląda na to że świetlówki są już trochę zmęczone pracą w tym monitorze... Aż tak byłby delikatny? Chyba będę musiał jeszcze świetlówki zamówić.
  • Moderator
    A no właśnie... Na początek rozbierz matrycę, sprawdź górne świetlówki- często w górnych świetlówkach upalają się przewody.
  • Poziom 11  
    Ale świetlówki świecą na zewnętrznym zasilaniu - przecież pisałem. Jakby się upaliły przewody to by nie świeciły w ogóle.
  • Poziom 11  
    Wymiana świetlówek załatwiła sprawę. Dziękuję wszystkim za chęci.