Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Yamaha jog R - Kierunkowskazy świecą światłem ciągłym nie mrugają

27 Lis 2014 18:24 2424 9
  • Poziom 12  
    Na poniższym zdjęciu jest przerywacz kierunkowskazów od skutera yamaha Jog R. kierunkowskazy nie mrugają tylko palą się światłem ciągłym czy to lewa czy prawa strona. Co może być uszkodzone na tej płytce ???

• Poziom 23  
    Jeśli masa jest ok, może być uszkodzony przerywacz.
  • Poziom 16  
    Witam, wg mnie spalona jest ta część którą zaznaczyłem na tym zdjęciu.

• Poziom 12  
    Jak to posprawdzać czy to jest uszkodzone? Ja obstawiałem std12nf06l.
  • Poziom 16  
    Ciężko będzie to sprawdzić dlatego że jest to przerywacz, i jak opisałeś kierunkowskazy świecą cały czas co wskazuje na to że prąd przechodzi przez ten przerywacz, tylko któryś podzespół, styk nie przerywa przepływu. Proponuję, jeśli masz możliwość skombinowania takiego przerywacza podpiąć i wtedy sprawdzić, możesz sprawdzić też czy któryś kabel nie styka, nie robi zwarcia.
  • Poziom 34  
    Witam. Zmierz tego std12nf06l, noga 2 i 3 czy nie ma czasem przebicia. Diode też można sprawdzić.
  • Poziom 10  
    A czy akumulator jest w naładowany i czy w ogóle jest sprawny, bo jak przerywacz ma za małe napięcie to wtedy kierunkowskazy święcą światłem ciągłym.
  • Poziom 12  
    Akumulator jest naładowany. Byłem teraz w garażu i się chwilkę pobawiłem kierunkami i w momencie kiedy kierunek był włączony czy to w prawo czy to w lewo std12nf06l bardzo mocno się nagrzewał aż można powiedzieć że parzył
  • Poziom 42  
    Osobiście bym nie naprawiał tylko kupił nowy przerywacz. To może kilkanaście zł może trochę więcej w zależności od wykonania.
    Ew. można próbować wydłubać z jakiegoś auta na szrocie.
    Jak chcesz naprawiać dla sportu, to odtwórz schemat płytki. Pewnie oprócz tranzystora i diody padło jeszcze coś więcej.
  • Poziom 16  
    Jestem zdania jack63 weź załatw inny przerywacz, nawet koszty naprawy mogą się wyrównać z kosztami innego przerywacza.