Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmacniacz stereo czy amplituner - podlaczenie

juman87 27 Lis 2014 18:51 1227 4
  • #1 27 Lis 2014 18:51
    juman87
    Poziom 8  

Witam,zastanawiam sie ktore polaczenie bedzie lepsze w trybie stereo dla telewizora + ps3/ps4/nc plus...Ampli moge podlaczyc poprzez optical,natomiast nie wiem jak podlaczyc poczciwy wzamacniacz stereo:)Bo wychodzi na to,ze jedyna opcja to wyjscie sluchawkowe ,jednak zastanawia mnie jak to wplynie na jakosc odtwarzanego dzwieku?Ma ktos doswiadczenia w tym zakresie ? Dodam,ze 5,1 juz przerabialem i mam za maly pokoj na to,obecnie soundbar i tez szału nie ma...Wiec postanowilem wrocic do korzeni...wielu pewnie mnie wysmieje ale niekoniecznie dla mnie dzwiek ma mnie otaczac,lewy i prawy kanal w zupelnosci mi wystacza:)

0 4
  • #2 27 Lis 2014 19:03
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

juman87 napisał:
    lewy i prawy kanal w zupelnosci mi wystacza:)

To bierz wzmacniacz.
    Co do połączeń sygnałowych - analog zostaje - choć pewnie trafiają się wzmacniacze z wejściem cyfrowym.
    W jakości dźwięku, nie będzie wielkiej różnicy w porównaniu do cyfrówki - nie ta klasa sprzętu.

0
  • #3 27 Lis 2014 19:07
    macieja
    Poziom 25  

Witaj, najważniejsze to jaki masz tv ? jaki wzmacniacz?
    Jak Twój tv ma euro złącze a wzmacniacz cincze czy din to bez problemu.

0
  • #4 27 Lis 2014 20:59
    intenso
    Poziom 38  

Ja Cię nie wyśmieje, w dobrym kierunku idziesz.
    Są wzmacniacze stereo które mają przetworni cyfrowo analogowe a co za tym idzie wejścia cyfrowe, optyczne i koaksjalne.

0
  • #5 28 Lis 2014 09:05
    juman87
    Poziom 8  

W chwili obecnej zbieram informacje,narazie nie mam wzmacniacza ani kolumn,a zapytalem,bo mam w domu ampli sony str - de485e,ktorego mam podlaczonego na swojej silowni,ale z waszych wypowiedzi wynika,ze nie warto.Jedynym plusem bylby wlasnie optical i DD 2.0,ale szczerze watpie,by roznica bylaby jakakolwiek w porownaniu do Dolby Stereo,wiec pomysle nad wzmakiem i kolumnami,chce na to przeznaczyc ok 1000 zl,oczywiscie uzywki:)Nie jestem audiofilem sluchajacym koncertow jazzowych:)Model telewizora to LGLH3000,dodaje zalacznik by pokazac w jakie zlacza jest on wyposazony.

0