Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamery AHD - Analog High Definition - ktoś stosował ?

27 Lis 2014 19:03 4218 1
  • #1 27 Lis 2014 19:03
    519085
    Użytkownik usunął konto  
  • #2 28 Lis 2014 09:30
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

3 systemy już zainstalowane i .... na analoga starego już nie spojrzę.

Świetna technologia która zastąpi starego analoga.

tswcrew napisał:
    1. czy to faktycznie ma wyraźnie lepszą rozdzielczość/szczegółowość niż D1? Ponoć już dawno uzyskano maximum przesyłu telewizji analogowej, a każde podbijanie ilości linii było bardziej widoczne na papierze niż w praktyce.

Tak, jest wyraźnie lepsza rozdzielczość / szczegółowość. Oczywiście obraz nie jest tak ostry jak z kamer IP full-HD - ale w tej cenie... obraz rewelacja.

tswcrew napisał:
    2. Co się stanie, gdy podłączymy taką kamerę pod stary rejestrator D1/WD1 ?

Każda kamera ma przełącznik, możesz dowolnie kamerę przełączyć w tryb analogowy (960H 1000TVL), albo w tryb AHD.
    W praktyce wygląda to tak że podłączasz do rejestratora D1 - nie masz obrazu (kamera jest w trybie AHD na start), trzymasz ten przełącznik przez 5 sekund - i kamera włącza się w tryb analogowy - i tak zostaje do następnego przełączenia.

tswcrew napisał:
    3. Ponoć obraz można puścić skrętką wykorzystując stare video baluny, co mnie jeszcze bardziej skłania do myślenia, że ta nowa technologia to pic na wodę, bo same tanie baluny potrafią już wyraźnie pogorszyć jakość obrazu.... i bez HD.

Można, ostatnio łaczylem na srkętce 150 metrów, niestety były jakieś stare baluny... i obrazu nie było - wymieniłem na nowe - obraz wskoczył.

tswcrew napisał:
    4. Czemu 90% kamer AHD (a może i wszystkie) korzystają z "nieznanego" przetwornika 1/4 cala (sic!) ? Wg. mnie wpakowany tam jest bardzo lichy przetwonik Omnivision, ale muszę to jeszcze potwierdzić. No i kąt widzenia 1/4 cala jest lekko mówiąc słaby.

90% kamer oferowanych przez chińczyków - tak - ze względu na cenę niższą niż kamera analogowa - chińczycy robią chwyt marketingowy i chcą wcisnąć badziew.
    Ale to samo dzieje się z HDCVI - 90% kamer oferowanych przez chińczyków - niska cena - a w środku kupowaty przetwornik PIXELPLUS.

Trzeba się nauczyć czytać dokładnie specyfikacje.... bo na rynku zaczyna robić się nie ciekawie.... dystrybutorzy ściągają kamery z najgorszymi przetwornikami..... w specyfikacji piszą rozmiar przetwornika i niby jego możliwości - potem na końcu okazuje się że obraz jest straszna kicha.

Co do AHD - najlepszy przetwornik dostępny w AHD teraz to IMX238 Sony, obraz rewelacyjny, bardzo dobra praca w nocy. OSD i pełno różnych funkcji.

Obecnie w Polsce najlepszą ofertę ma merx, wszystkie kamery na IMX238, fajne rejestratory które działają z macos.

Kupiłem 1/4" OV - w ctr - straszna kicha, wąski kąt widzenia, szumy na obrazie, słaba czułość.
    Teraz zaczynam kupować tylko kamery AHD, jak podłaczam je do starych systemów - to przełączam je w tryb analogowy i tyle.

1