Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Media-Tech MT4171 problem z wykrywaniem kanałów telewizja kablowa

Cz3rw0ny 27 Lis 2014 19:37 1644 4
  • #1 27 Lis 2014 19:37
    Cz3rw0ny
    Poziom 8  

Cześć

W ostatnim czasie w wynajmowanym mieszkaniu zmęczyło mnie korzystanie ze starego telewizora CRT. Zakupiłem w tym celu Tuner TV model Media Tech MT4171 celem oglądania telewizji na monitorze komputera. Niestety żadne kanały telewizji kablowej (Telewizja kablowa INEA Poznań) nie są wykrywane przez kartę. Na dołączonej antence, tuner wykrył kilka stacji kodowanych typu Polsat News etc. oraz stacje radiowe (niestety wszystkie miały w programie Arcsoft Totalmedia 3.5 kłódki).

Jako, że w ogóle się na tym nie znam chciałbym zapytać co zrobić by móc oglądać telewizje kablową na w/w karcie? Słyszałem coś o wzmacniaczu antenowym chociaż ciężko mi powiedzieć co jest mi potrzebne.

Kabel antenowy wychodzi ze switcha, jeden koniec idzie do modemu od internetu drugi szedł do starego telewizora który wykrywał kanały bez problemu.

Wtyczka antenowa jest bardzo standardowa - tego typu http://www.eltrox.pl/zdjecia/kabel/kabel_hq_tv_mini.jpg zreszta pasuje i dziala w starym telewizorze.

Serdecznie dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

0 4
  • Pomocny post
    #2 27 Lis 2014 19:46
    macieja
    Poziom 25  

Witaj, z tego co Piszesz wynika,że Twój dostawca tv jedzie jeszcze na analogu .A Twoja karta jest cyfrowa MPEG-4

0
  • Pomocny post
    #3 27 Lis 2014 19:47
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Cz3rw0ny napisał:
    co zrobić by móc oglądać telewizje kablową na w/w karcie?

Na tej karcie - zapomnij.
    Albo potrzebujesz tuner z obsługą sygnału Pal, albo DVB-C (Cable).
    Cz3rw0ny napisał:
    Zakupiłem w tym celu Tuner TV model Media Tech MT4171

Ten sprzęt obsługuje TYLKO DVB-T (telewizje naziemną).

0
  • #4 27 Lis 2014 19:53
    Cz3rw0ny
    Poziom 8  

Ok rozumiem.

Czy w takim razie moglibyście mi polecić kartę do komputera PC na dowolone złącze (PCI-E lub USB) która obsłużyła by mi analog?

Chciałbym zaznaczyć, że mam wykupiony najniższy pakiet telewizji w INEA, który pozwala na oglądanie kilku kanałów w jakości HD (TVP1HD, TVP2HD, TVNHD i kilka innych). Czy jest karta która umożliwia wykorzystanie wspomnianego pakietu HD?

@EDIT.

Mam jeszcze wolne jedno HDMI w monitorze, więc ew. może być zewnętrzny, ale najchętniej coś obsługiwane z poziomu windows.

0
  • #5 27 Lis 2014 21:54
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Cz3rw0ny napisał:
    Czy w takim razie moglibyście mi polecić kartę do komputera PC na dowolone złącze (PCI-E lub USB) która obsłużyła by mi analog?

Szukaj czegoś z kart telewizyjnych na allegro - tylko się upewnij, że działają pod systemem innym niż XP w górę!.

0