Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

M3 Mp8030 - Czy da się przerobić?

Davvvi 27 Nov 2014 20:26 1404 3
    Davvvi
    Level 27  
    Zdobyłem ten właśnie projektor a że jestem zielony to mam pytanie czy da się w nim zmienić źródło światła na inne? Xenon bądź metalohalogen. Czy ma w ogóle sens? Da się go jakoś uruchomić bez lampy żeby w ogóle sprawdzić czy działa. Po odpaleniu widać przez soczewkę jak by taką iskrę przez krótką chwilę co paręnaście sekund. Bańka żarnika zrobiła się szara. Po kilku próbach odpalenia zapala się kontrolka lampy.
    Jak uruchomić ten projektor bez lampy?
    Transoptorów jest aż 5 więc nie wiem które to zewrzeć. Pomoże ktoś?
    Fotki
    M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić?

Nowa fotka.
    M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić? M3 Mp8030 - Czy da się przerobić?

Kolejny Edit:
    Zrobiłem kilka testów z mostkowaniem transoptorów i wyniki są na opisanym zdjęciu.
    Każdy z transoptorów mostkowany był osobno. Wszystkich naraz nie mostkowałem. Co by nie było projektor i tak wykrywa że lampa nie odpaliła i zapalają się czerwone kontrolki.
    Zostały jeszcze dwa do sprawdzenia.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    karol1010
    Level 21  
    Witaj. Nie mam na razie czasu ale na szybko zerknalem. Zewrzyj pc3 od strony napisu "PC3". Spróbuj zawierać w innych czasach nie odrazu po włączeniu. I daj znac.
    Davvvi
    Level 27  
    Witaj. dolutowałem włącznik do tego transoptora i nic to nie dało projektor i tak się wyłącza. zostały jeszcze te dwa do sprawdzenia które są w innym miejscu. To chyba ciężki przypadek jak na stary projektor. Dioda power podczas działania mruga na zielono.

Edit.
    Sprawdziłem jeszcze tamte dwa transoptory i po z mostkowaniu jednego projektor nie włącza się w ogóle ,tak jak by napięcia nie podał. A drugi to coś piszczało i tyle. Tak więc chyba trzeba go będzie rozebrać na części i wyrzucić bo pewnie nie da się go przerobić.
    Davvvi
    Level 27  
    Panowie udało mi się oszukać projektor. Wystarczyło wy lutować transoptorek ten od strony pc3 i podważyć. Projektor pięknie chula bez lampy. Po zaświeceniu latarką z diodą cree 3watt obraz jest widoczny ale filmów nie da się oglądać ,teraz wystarczy dobrać palniczek i myślę że będzie śmigać.