Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub c284 - Calowy format papieru w jednej kasecie

horse667 27 Lis 2014 21:47 903 6
  • #1 27 Lis 2014 21:47
    horse667
    Specjalista - kserokopiarki

Witam i prosze o pomoc. Trafiła mi sie taka zagwozdka. W/w maszyna w pierwszej kasecie widzi tylko format calowy (dla A4 - 9x11). Nie znalazłem żadnej możliwości zmiany tego zjawiska. Byłem przy maszynie kilka godzin razem z kolegą dobrze obeznanym z w/w modelem. Robiliśmy wszystko co podpowiada zdrowy rozsądek tzn. Została dokładnie sprawdzona kaseta, zostały sprawdzone wszystkie możliwe ustawienia w trybach użytkownika, administratora jak i w trybie serwisowym (również area). Został wgrany najnowszy firmware i nie ma żadnego rezultatu. Maszyna w drugiej kasecie jak i w podajniku bocznym prawidło rozpoznaje formaty metryczne. W podanej pierwszej kasecie, po zmianie ustawień prowadnic wyświetla albo ??? albo formaty calowe. Zostały podmienione czujniki formatu między kasetami. Prosze o poradę.
    pozdrawiam horse

0 6
  • #2 27 Lis 2014 23:36
    copyman

Jak mnie pamięć nie zawodzi wystarczy wybrać kasetę 1 i obok jest pole z ustawieniami gdzie możesz wybrać rozmiar papieru ( z nietypowymi ustawieniami w mm ) i rodzajem papieru . Sprawdzałeś to ?

C.

0
  • #3 28 Lis 2014 00:23
    horse667

sprawdzałem

0
  • #4 28 Lis 2014 07:10
    copyman

A da się ustawić rozmiar użytkownika w mm czy tylko w calach ? Z tego co kojarzę był tam zdaje sie wybór miedzy metrycznymi a calowymi ...

C.

0
  • #5 28 Lis 2014 20:05
    jacekc3
    Poziom 20  

W takim przypadku wykonaj reset ustawień maszyny

0
  • #6 28 Lis 2014 20:50
    horse667

Jest wybór rodzjów formatów i są wybrane metryczne i tak jak napisałem w drugiej kasecie i w bocznym pokazuje prawidłowo. Nie ma mozliwości wyboru rodzaju formatu dla jednej kasety. Nie chce robić resetu maszyny, dlatego, ze jest tam wprowadzonych mnóstwo miejsc docelowych skanowania i chyba musiałbym ze dwa dni tam siedzieć, żeby z powrotem wszystko wpisać. Jest to problem z kategorii ciekawostka. Na razie wyłączyłem ten podajnik w serwisie i kopiują tylko z drugiej kasety. Czekam na sugestie, żeby móc je wszystkie sprawdzić, przy następnym podejściu. Pod wzwlędem elektrycznym wszystko jest OK, maszyna ma 100K.
    pozdrawiam horse

0
  • #7 29 Lis 2014 20:43
    djtomi2
    Poziom 16  

a jak zamienisz szuflady miejscami ?

0