Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ekspres Krups EA8000 - zespół kotła poprawne złożenie po wymianie uszczelek

Pioro33 27 Lis 2014 22:39 4740 3
  • #1 27 Lis 2014 22:39
    Pioro33
    Poziom 19  

Witam Serdecznie,
    problem dotyczy ekspresu do kawy Krups EA8000, mianowicie zostały wymienione uszczelki zespołu kotła (cały komplet) nie przeze mnie i po rozłożeniu mam wątpliwości czy zostało to dobrze wykonane w sensie dobrze złożone z powrotem.

Przede wszystkim pytanie dotyczy tego czy dwie sprężyny z których jedna znajduje się w drugiej powinny być obie "zamknięte" między dwoma pierścieniami segera? Czy ta o większej średnicy powinna popychać plastikowy tłoczek?

Starałem się to zobrazować na zdjęciach poniżej dopisując komentarze, bardzo proszę o podpowiedź znających konstrukcję ekspresu.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam.

Ekspres Krups EA8000 - zespół kotła poprawne złożenie po wymianie uszczelek Ekspres Krups EA8000 - zespół kotła poprawne złożenie po wymianie uszczelek Ekspres Krups EA8000 - zespół kotła poprawne złożenie po wymianie uszczelek Ekspres Krups EA8000 - zespół kotła poprawne złożenie po wymianie uszczelek

0 3
  • #2 28 Lis 2014 21:29
    Pioro33
    Poziom 19  

Rozłożyłem jeszcze raz całość i bardzo proszę o podpowiedź czy poprawna kolejność elementów jest na zdjęciu nr 1,2 czy 3. Dziękuję

1

2

3

0
  • #3 04 Gru 2014 18:09
    Pioro33
    Poziom 19  

Z mojego punktu widzenia poprawna konfiguracja jest na zdjęciu nr 1.
    Czy ktoś z bardziej doświadczonych kolegów może mnie upewnić?
    Dziękuję i pozdrawiam

0
  • #4 13 Gru 2014 16:28
    nioop

Specjalista AGD

Oczywiście opcja nr 1 jest poprawna ;)
    Proszę pamiętać o smarowaniu tłoka poruszającego się w siłowniku ;) Na sucho może zniszczyć świeżo nałożone uszczelki..

0