Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EW 1131F silnik nie kręci

krzysiek274 27 Lis 2014 23:02 594 3
  • #1 27 Lis 2014 23:02
    krzysiek274
    Poziom 2  

Witam
    jak w temacie pralka Elektrolux EW 1131F pobiera wodę, podgrzewa, wypompowuje ale silnik nie kręci. Serwisant, który do niej zaglądał stwierdził, że szczotki są jeszcze ok a na silniku wszystkie napięcia są też ok i jest to programator. Czy zgadzają się Państwo z tą diagnozą a jeśli tak to czy warto go szukać do urządzenia które przez 20 lat bezbłędnie działało i po raz pierwszy odmówiło posłuszeństwa ?

0 3
  • #2 27 Lis 2014 23:19
    niewolno2
    Poziom 39  

Czegoś tu nie rozumiem, skoro napięcia są ok na silniku to dlaczego silnik nie pracuje?
    Jeżeli serwisant twierdzi że to wina programatora to skąd pojawia się napięcie na silniku?

0
  • #3 27 Lis 2014 23:26
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Ciężko podważyć opinię osoby która była na miejscu i sprawdzała.

Skoro szczotki na pewno ok, połączenia w silniku za pewne też zostały sprawdzone to pozostaje programator. Chociaż trochę zbija mnie z tropu "napięcia na silniku ok" bo to programator jest odpowiedzialny za ich podawanie...

Trzeba by na 100% sprawdzić silnik, potem programator, który być może da się przez jakiegoś elektronika naprawić.

0
  • #4 27 Lis 2014 23:30
    krzysiek274
    Poziom 2  

mnie to też wydaje się dziwne i stąd moje pytanie. Jeśli na silniku są poprawne napięcia sam silnik nie wykazał uszkodzenia (sprawdzał miernikiem) i szczotki były ok to dla czego programator, który np jak włączy się odpompowanie wody z wirowaniem - się przesuwa, woda zostaje odpompowana ale wirowania brak

0