Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Harman-Kardon HD970 i TU970 coax out/in

|Juno| 28 Lis 2014 00:36 1101 4
  • #1 28 Lis 2014 00:36
    |Juno|
    Poziom 9  

Witam.
    Tuner Harmana TU970 nastawiłem na odbior DAB. Coaxialem (jest tez optical, oba out) połączyłem z HD970 (są IN i coax i optical, i jeden OUT coax).
    Zgodnie z instrukcjami obu urządzeń. Wyświetlacz na TU970 pokazuje stacje, które znalazł, a wyświetlacz na HD970 pokazuje na coax: PCM 48.0 KHz.
    Z HD970 dalej sygnał idzie analogiem do wzmacniacza.
    Jedynie czego brak to dźwięku.
    Uzywałem do sprawdzenia optical pomiędzy TU970 i HD970 i ten sam skutek.
    Na codzień używam wejścia optycznego tylko źrodłem nie jest tuner a media player (HTPC z XBMC lub TV) i nie mam żadnego problemu, dźwięk słychać.
    Brak dźwięku w torze cyfrowym występuje wyłącznie przy konfiguracji tuner/HD970 (to jest CD z funkcja DAC).
    1. Czy w tym układzie (tylko ten tuner/HD970) z CD trzeba wyjsć coaxialem?
    Mój wzmacniacz ma wyłącznie tor analogowy, wiec nie mam jak sprawdzić.
    Instrukcje czytałem i w wersji angielskiej i polskiej i brak tam informacji na ten temat.
    Wydaje się to bez sensu, bo co to za różnica z jakiego źrodła, ale ja się nie znam.
    2. Czy polskie stacje cyfrowe (Warszawa, PR) nadają sygnal audio inny niż stereo PCM?
    Instrukcja głosi, ze HD970 nie obsłuży sygnału wielokanałowego, jak i jego downmixu (w oryginale: The player will only output 2-channel PCM signals. Neither multi-channel Dolby Digital or DTS nor their 2-channel down-mix signals will be output.).
    Czy jest jakaś inna opcja?
    Pozdrawiam

• #2 13 Gru 2014 21:41
    siechy
    Poziom 2  

Witam.

Ja mam problem podobny , ale nie mam CD , czy to oznacza że korzystać z radia dab można tylko gdy sygnał wyjściowy podłączymy coax do cd?

• #3 15 Gru 2014 08:48
    grubs
    Poziom 32  

Zapewne dzieje się tak że sygnał cyfrowy który trafia do CD nie jest konwertowany na analogowy a jedynie wystawiany na wyjściu cyfrowym i jest możliwa jego ewentualna korekcja czy nagrywanie.
    Dlaczego kolega nie podłączy sygnału analogowego z Tunera TU970 bezpośrednio do wzmacniacza po wyjściu analogowym (LINE OUT).

• #4 15 Gru 2014 16:25
    siechy
    Poziom 2  

podłączyłem ale nie ma dzwięku

• #5 12 Wrz 2016 21:02
    |Juno|
    Poziom 9  

Nie udało się rozwiązać problemu. :/

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo