Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Używana karta graficzna do 200zł

28 Lis 2014 08:08 1065 11
  • Poziom 9  
    Witam.
    Chcę kupić kartę graficzną do mojego peceta. Budżet do maksymalnie 200zł z wysyłką za używany sprzęt.

Moje wymagania są takie, aby stare gry typu Call Of Duty 4 można było odpalić w Full HD, a jakieś nowsze oczywiście w niższych rozdzielczościach i detalach.

Znalazłem np. ATI RADEON HD5670 512MB DDR5 za 120zł.

Reszta sprzętu AMD A8, 8GB RAM, zasilacz TAGAN 400W.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    Procesor AMD A8-5600K.
  • Poziom 7  
    Góra 200 zł. Zacznijmy, do czego komputer ma być przeznaczony ? I jak za taką cenę brałbym 1 gb karte.

I jeśli chodzi o procesor brałbym intela :) np ja składam sobie pc i kupuje kartę ZOTAC GeForce GTX 970 4GB.
  • Poziom 9  
    Wracam do tematu,
    jaką używaną kartę do 200zł polecicie mi do tego zestawu:
    AMD A8 5600K
    8GB RAM DDR3
    zasilacz TAGAN 400W

Najlepiej aby obyło się bez wymiany zasilacza.
    Myślałem nad AMD HD5770. Czy znajdę coś lepszego w tej cenie? Może lepiej dopłacić do nowego HD7750?
  • Poziom 22  
    Także ostatnio szukałem grafiki i polecano mi:
    HD7770- najlepszy wybór jednak ciężko znaleźć, ale przeszukaj olx może coś trafisz ze swojej okolicy i potargujesz.
    HD6850- Praktycznie to samo co wyżej lecz starsza karta z dość sporym poborem prądu.
    GTX650- Dość dobra karta ze sporo mniejszym poborem prądu.
    HD5770/HD6770- mają dość duży pobór i chyba najsłabszą wydajność z wymienionych.

Jak wspomniałem przeszukaj allegro i olx, najlepiej odbiór osobisty bo wtedy można coś potargować.

Trochę bym się obawiał czy ten zasilacz da radę... powinieneś moim zdaniem wrzucić coś 450W fortron/Chieftec. GTX650 i HD7770 mają najmniejszy pobór.
  • Poziom 17  
    Może coś takiego:
    1-Radeon HD6770 Sapphire 1gb ddr5Link
    2-GTX 460 1gb ddr5 256 bit GigabyteLink (zasilacz może być za słaby)

A najlepszym wyborem bez zmiany zasilacza to:
    AMD Radeon MSI HD7750 OC 1Gb DDR5Link
  • Poziom 9  
    Pod wpływem impulsu zakupiłem HD 7790 w wersji 2GB OC.

Czy mój zasilacz TAGAN TG400-U33, wystarczy do tego zestawu?

Jeśli nie, to znalazłem takie modele w cenie do 150zł:
    OCZ CoreXStream 500W
    Tacens Radix 500W Eco
    Fortron 500W 80+
    XFX TS 550W

co wybrać?
  • Poziom 22  
    Weź XFX TS 550W bardzo się opłaca na allegro, zasilacz będziesz miał na lata.
  • Poziom 17  
    Zasilacz wystarczy ten co masz,ta karta ma TDP 85W,chyba że masz gotówkę to lepszy nie zaszkodzi.
    A pro po karty,to nawet nie zła,sam taką miałem tylko 1GB i w porównaniu z HD7770 jest lepsza.
  • Poziom 34  
    PSU wyrobi bez problemu. Miałem akurat ten model na zestawie trochę mocniejszym i wyrabiał się znakomicie.