Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Osuszacz powietrza Zibro D-520 - usterka zasilacza

28 Lis 2014 12:52 1848 3
  • Poziom 10  
    Osuszacz powietrza Zibro D-520 - usterka zasilacza
    Dzień dobry

Osuszacz powietrza Zibro D520 z usterka zasilacza. Po wymianie uszkodzonych podzespołów ; Trzy rezystory znajdujące sie obok przekaźników, 1-diody schottkiego po stronie pierwotnej. Oraz profilaktycznie wymienione elektrolity po stronie pierwotnej, układ scalony sterujący przetwornica LNK364PN i transoptor EL817.
    Po tych czynnościach urządzenie po podłączeniu do sieci włącza się i natychmiast wyłącza nie sposób zmierzyć napięć, ale i tak nie wiem jakie maja być brak opisu na płytce przy gniazdach wyjściowych. Ciekawostką jest to, że jak podłącze urządzenie do sieci poprzez stabilizator napięcia na którym ustawie niższy prąd tj. 200 lub 210V (powyżej tych napiec natychmiast następuje reset wyłącza się) to urządzenie pracuje idealnie. Sterownik jest na układzie SN8P2714KB. Sprawdzone wszystkie rezystory na płycie sterownika i wszystkie sprawne. Na płytce zasilacza też już nie mam do czego się przyczepić więc proszę o podpowiedz gdzie jeszcze szukać przyczyny takiego zachowania, a może to wina układu scalonego na płytce sterownika?
    Osuszacz powietrza Zibro D-520 - usterka zasilacza Osuszacz powietrza Zibro D-520 - usterka zasilacza
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 1  
    Witam gdzie znaleźć silnik do osuszacza QLIMA D520 ?
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 2  
    Witam. Miałem podobny problem. Wymieniłem diodę, urządzenie się uruchomiło, lecz wentylator nie chce się załączyć. Jakie są wartości tych rezystorów obok przekaźników? Pozdrawiam.
  • Poziom 11  
    Wartość to 100Ω bezpiecznikowe...