Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG F12A8ND - Bardzo silne wibracje .

marcinsz0 28 Lis 2014 14:36 2385 17
  • #1 28 Lis 2014 14:36
    marcinsz0
    Poziom 9  

Witam
    Zakupiłem nową pralkę LG F12A8ND i przy pierwszym wirowaniu okazało się ze wpada ona w bardzo silne wibracje.Wibruje gozej niż stara 20 letnia pralka którą posiadam.Pralka została prawidłowo wypoziomowana,blokady transportowe usunięte,wyprane kilka prań z duzym ,srednim i małym załadunkiem ,bez zmian.Dokupiłem podkładki pod nózki ale też nie przyniosło to efektu.Dodam że pralka stoi w roku łazienki,podłoga jest z grubej płyty OSB wyłożona kafelkami,sztywna ale w czasie prania czuć że podłoga delikatnie wibruje razem z pralką.
    Czy podłoga w mojej łazience moze mieć aż taki wpływ na poziom wibracji ?
    Z góry dziekuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam

0 17
  • #2 28 Lis 2014 15:28
    newDJ
    Poziom 17  

Ta pralka mimo że ma silnik bezpośrednio połączony z bębnem (system Direct Drive) co gwarantuje większą stabilność jest głośna ale nieznacznie, trochę więcej niż deklarowana przez producenta.Jeżeli została prawidłowo ustawiona i hałasuje to jeżeli jesteś w stanie ,zmierz poziom hałasu w dB.I szanowny kolego, składaj reklamację jak najszybciej.

0
  • #3 28 Lis 2014 16:27
    gabares
    Poziom 18  

Masz 10 dni na oddanie do sklepu...Czy zbiornik chodzi luźno w obudowie? Włóż rękę do bębna i naciśnij w dół.Albo najlepiej zdejmij górną pokrywę i naciśnij w dół zbiornik.

0
  • #4 28 Lis 2014 17:39
    newDJ
    Poziom 17  

gabares napisał:
    Albo najlepiej zdejmij górną pokrywę i naciśnij w dół zbiornik.

Niczego nie zdejmuj,stracisz gwarancję.Ktoś kto serwisuje,łatwo pozna ingerencję we wkręty mocujące pokrywę.

0
  • #5 28 Lis 2014 19:31
    gabares
    Poziom 18  

newDJ napisał:
    Niczego nie zdejmuj,stracisz gwarancję.Ktoś kto serwisuje,łatwo pozna ingerencję we wkręty mocujące pokrywę.
    jeżeli nie ma plomb (a nie ma) to juści można kolego newDJ ale lepiej zaiste nie ingerować..Jeno chodzi mnie o sprawdzenie czy usztywniony jest bęben bo może jednak jakaś blokada została i wezwanie serwisu będzie kosztować.

0
  • #6 28 Lis 2014 20:38
    mrhari
    Moderator AGD i automatyka

marcinsz0 napisał:
    podłoga jest z grubej płyty OSB wyłożona kafelkami,sztywna ale w czasie prania czuć że podłoga delikatnie wibruje razem z pralką.
    Czy podłoga w mojej łazience moze mieć aż taki wpływ na poziom wibracji ?

Może i ma.
    Słowo klucz rezonans http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezonans
    Obawiam się że tu nic nie pomoże. Ewentualnie można obrócić pralkę o 90°, usunąć te gumowe podkładki
    marcinsz0 napisał:
    Dokupiłem podkładki pod nózki

co działają jak trampolina i spróbować ponownie.

0
  • #7 01 Gru 2014 16:27
    marcinsz0
    Poziom 9  

Bęben w pralce chodzi luźno,nie czuc zeby go cos blokowało,są 4 blokady transportowe i wszystkie zostały odkręcone.

Bez podkładek gumowych pralka przesuwała się po kafelkach i wibrowała wraz z nią cała podłoga,teraz z podkładkami przynajmniej nie mam uczucia ze za chwilę poodpadają mi kafelki z podłogi ;/

0
  • #8 01 Gru 2014 18:06
    gabares
    Poziom 18  

Masz gwarancje to wzywaj serwis Możliwe że masz fabrycznie nie osiowy bęben .

marcinsz0 napisał:
    Bęben w pralce chodzi
    mam nadzieję że mówisz o zbiorniku bo bęben to chodzi lużno bo się kręci w kółko.

0
  • #9 01 Gru 2014 18:23
    skryn
    Admin grupy AGD

A tam czasem styropianu pod zbiornikiem nie ma?

0
  • #10 02 Gru 2014 06:29
    marcinsz0
    Poziom 9  

Styropianu w środku nie ma .

Trochę poruszałem dzisiaj jeszcze zbiornikiem i zauwazyłem ze zbiornik porusza się lużno do przodu i tyłu ale ani o centymetr nie da się przesunąc w dół lub górę,dziwne bo w mojej starej pralce mogę go poruszyc w kazdą stronę ,ten typ tak ma czy coś jest nie tak ?

0
  • #11 02 Gru 2014 06:51
    newDJ
    Poziom 17  

marcinsz0 napisał:
    Styropianu w środku nie ma .

Trochę poruszałem dzisiaj jeszcze zbiornikiem i zauwazyłem ze zbiornik porusza się lużno do przodu i tyłu ale ani o centymetr nie da się przesunąc w dół lub górę,dziwne bo w mojej starej pralce mogę go poruszyc w kazdą stronę ,ten typ tak ma czy coś jest nie tak ?

Gwarancja = serwis

0
  • #12 07 Gru 2014 16:22
    spaced
    Poziom 10  

Jeśli masz gwarancje - a masz - to wzywaj serwis.
    Mam taki sam model od 3 dni i u mnie problem jest taki że bęben nie wiruje w jednej osi tylko dostaje jakiejś minimalnej elipsy - która i tak wystarcza żeby pralka od ok 200 obr/min do 800 obr/min zaczęła dostawać ostrych drgań.
    Jutro dzwonię po serwis.
    Dziwi mnie to bo takie zachowanie to jakby usterka 'w transporcie' i skrzywienie osi obrotu może się da a może i nie da wyregulować. Zobaczę i dam tu znać.

Ktoś tu wspomniał o "fabrycznie nie osiowy bęben" ????
    DirectDrive ma tylko bęben z bezpośrednio podłączonym silnikiem - zintegrowanym.
    wiec nie kumam o co chodzi.

spaced

0
  • Pomocny post
    #13 07 Gru 2014 20:40
    gabares
    Poziom 18  

Jak nie możesz nacisnąć w dół to znaczy że blokada jakaś jeszcze jest ...przyznaj się

0
  • #14 08 Gru 2014 21:40
    marcinsz0
    Poziom 9  

Cytat:
    Mam taki sam model od 3 dni i u mnie problem jest taki że bęben nie wiruje w jednej osi tylko dostaje jakiejś minimalnej elipsy - która i tak wystarcza żeby pralka od ok 200 obr/min do 800 obr/min zaczęła dostawać ostrych drgań.

U mnie jest dokładnie tak samo. Czy u Ciebie da się nacisnąć bęben do dołu? U mnie porusza się tylko na boki.

Cytat:
    Jak nie możesz nacisnąć w dół to znaczy że blokada jakaś jeszcze jest ...

Są 4 blokady i wszystkie ściągnięte.

0
  • #15 09 Gru 2014 07:30
    gabares
    Poziom 18  

zdejmij amortyzatory i sprawdź czy normalnie pracują z lekkim oporem...ale swoją drogą nie słyszałem jeszcze o tym by amortyzatory się zablokowały ...fizycznie nie możliwe..Zbiornik wisi na sprężynach..no to co Ci go trzyma sprawdziłeś??

0
  • #16 09 Gru 2014 13:28
    marcinsz0
    Poziom 9  

Nie rozkrecałem jeszcze pralki,jak inny uzytkownik potwierdzi ze zbiornik porusza się tez do dołu to zdejmę pokrywę i sprawdze co i jak .

0
  • #17 09 Gru 2014 14:25
    spaced
    Poziom 10  

marcinsz0 napisał:
    Cytat:

U mnie jest dokładnie tak samo. Czy u Ciebie da się nacisnąć bęben do dołu? U mnie porusza się tylko na boki.

Cytat:

u mnie beben chodzi tylko w przod i tyl. nie chodzi nic (minimalnie) gora/dol/lewo/prawo.

blokad brak.

0
  • #18 09 Gru 2014 20:33
    skryn
    Admin grupy AGD

spaced napisał:
    marcinsz0 napisał:
    Cytat:

Cytat:

u mnie beben chodzi tylko w przod i tyl. nie chodzi nic (minimalnie) gora/dol/lewo/prawo.

blokad brak.

Dobra.
    Musisz zaprosić serwisanta, niech zdejmie Ci blokady na góra - dół.
    Przecież nikt nie zaspawał sprężyn i amortyzatorów w fabryce na stałe... :)
    Dość tej komedii.

-1