Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP dv7 3115ew - Czy pasują części od innych HP DV7 ?

28 Lis 2014 16:05 993 5
  • Poziom 8  
    Witam kupiłem za 10zł HP DV7 3115ew sprawny tylko są dwie sprawy pierwszą jest matryca i nie działająca w 100% klawiatura , Moje pytanie brzmi czy pasują matryce i klawiatury np od HP DV7 1130/40 itp , gdyż mojego modelu nie idzie praktycznie dorwać a jak jest to takie ceny nie do przeżycia . Zależy mi dokładniej na klapie matrycy z matrycą i taśmami wszelkimi i klawiaturą reszta wszystko gra jak najbardziej . Proszę o szybką odpowiedź , gdyż przymierzam się do sprzedaży mojej starej toshiby L300 w stanie bdb i chciałbym wmiarę szybko zrobić HP'ka
  • Poziom 15  
    Jakiś interes życia?
    Lepiej nie sprzedawaj Toshiby, nim się upewnisz, że HP-eka się w ogóle opłaca robić.
    Ciekawe, po jakich przejściach płyta główna w tym laptopie, pewnie szrot z dwoma podgrzanymi bga do wymiany.
    Matryca, taśma, obudowa, klawiatura to w nowych częściach ze 600zł. Tak optymistycznie bo szukać nie będę za Ciebie.

Edit
    Ciekawi mnie to zapytam, ten laptop się uruchamia, działa jakoś?
    Może zamiast szukać do niego części, lepiej pytać za ile to można wyprzedać na części?

Ja daję 9 zł :)
  • Poziom 8  
    Powiem ci tak , HP chodzi nic nie było grzane ani tym bardziej się nie zagrzewa jest normalnej temperatury bo to od sąsiada z którym dobrze trzymam, obecnie na nim piszę ale irytuje mnie sprawa używania pod monitorem tak jak sąsiada , on na tym HP przy mnie usiadł i irytowało go to że musi go używać pod monitorem . Tak własnie widze patrzę po allegro jest od groma takich 1130/40ew i wyglądają niemal identycznie i idzie dorwać z uszkodzonym bga za 200-300zł nawet więc tu tkwi pytanie tylko czy będzie to wszytko pasować w razie czego .
  • Poziom 15  
    OK, to już coś wiadomo o sprzęcie z grubsza.
    Dlaczego klapa matrycy i taśma do wymiany?
    Jeśli był tak mocno walnięty, że połamało klapę,uszkodziło matrycę, to zawiasy i mocowania zawiasów w kadłubku (dolnej obudowie) nie są również wyłamane? Poza tym, nie nastawiaj się na długie działanie tej płyty głównej (na AMD), bo swoje lata już ma a most i grafika do tanich napraw nie należą a się posypią. Ja bym odradzał inwestycje w ten sprzęt.
  • Poziom 8  
    Klapa matrycy po tym jak sasiad na niej usiadl sie ułamała na dole cała i matryca pękła ale zawiasy są całe , no powiem ci że on tego laptopa rok temu nowego kupił byłem świadkiem i jak narazie jest wszystko jak najbardziej perfekt tylko klapa tasma bo wyglada na przelamana i matryca no i klawiatura bo sierota zgubił shift i 'z' od z jest gumka ale nie dziala po wcisnieciu a shifta ogólem brak . Co do tego to ja wiem miałem HP Dv6700 z tym to były jaja naprawa grafiki technika palnik ale tu akurat się nie boje :)
  • Poziom 15  
    Nie będę się wypowiadał na temat używanych części, żeby nie było potem, iż takie doradzałem a sprzedający oszukał lub się samo posypało. Twoje ryzyko, najbardziej z używaną matrycą, chyba że inny sąsiad też ma ten model i usiądzie na kadłubku :)
    Klapa matrycy, to ja bym szukał używanej z dobrym foto i opisem, że mocowania zawiasów są całe. Nie wiem czy z podobnego modelu podpasuje (są wielkie szanse, że tak), jeśli szukam części to mam stary element przed sobą i mogę porównać ze zdjęciami. Inaczej nie zamawiam.