Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Przywracanie systemu windows- 50% dysku

slawento 28 Nov 2014 16:08 2658 20
    slawento
    Level 11  
    Witam. Od kilku dni mam problem z narzędziem przywracania systemu Windows. Maksymalny obszar dysku używany do ochrony systemu na partycji systemowej przestawia się sam z ustawionych przeze mnie wartości, np 5% zawsze na 50%. Zapełnia się przez to niepotrzebnie dysk, gdyż nie są automatycznie kasowane stare punkty przywracania. System to Windows 7 Home Premium 64 bit. Co może być przyczyną?
    Brodi
    Level 29  
    A nie masz czasem jakiegoś cudownego programu do przyśpieszania systemu który ci to przestawia?

Odpal jako administrator konsole i wklep chkdsk C: /F
    po restarcie powinien ci przeskanować dysk.

Ostatecznie wyłącz całkiem przywracanie i ustaw na 0%, restart kompa, włącz przywracanie i utwórz nowy punkt przywracania.
    Brodi
    Level 29  
    Oj tam oj tam, przecież przed majstrowaniem na dysku kolega slawento zrobił sobie kopię wszystkich ważnych danych więc nic nie ryzykuje :]
    Czekamy na smart.
    slawento
    Level 11  
    Oto screeny z Hard Disk Sentinel :

Przywracanie systemu windows- 50% dysku Przywracanie systemu windows- 50% dysku

Z "cudownych" programów używam standardowo CCleaner, JetClean od długiego czasu i nie miałem wcześniej takiego problemu. Dodam, że przestawianie suwaka ochrony systemu na 50% następuje zawsze po uruchomieniu komputera następnego dnia.
    slawento
    Level 11  
    Problem znikł, ale tylko na 2 dni. Dzisiaj po pierwszym uruchomieniu znów ustawienia są na 50%. Czekam na dalsze pomysły.
    iagre
    Level 35  
    Co masz w harmonogramie zadań?
    slawento
    Level 11  
    Coś takiego

Przywracanie systemu windows- 50% dysku Przywracanie systemu windows- 50% dysku Przywracanie systemu windows- 50% dysku
    Sprawdzałem- usługa harmonogram zadań jest uruchomiona w trybie automatycznym.
    iagre
    Level 35  
    slawento wrote:
    Sprawdzałem- usługa harmonogram zadań jest uruchomiona w trybie automatycznym.

Na pewno jest uruchomiona? Z ostatniego obrazka wynika że chyba jednak nie jest uruchomiona.
    slawento
    Level 11  
    Jednak jest, jak wynika z załączonego obrazka

slawento
    Level 11  
    Po kilku próbach udało się wejść w harmonogram zadań. O jakie zadania konkretnie chodzi, bo ogólnie wygląda to tak :
    iagre
    Level 35  
    slawento wrote:
    O jakie zadania konkretnie chodzi

Wszystkie te które mają (lub mogą mieć) tendencję do modyfikowania ustawień przywracania systemu.

Użyj AdwCleaner i MBAM.
    slawento
    Level 11  
    Przejrzałem dokładnie wszystkie zadania, ale żadnych podejrzanych nie widzę. Słuszne jest podejrzenie, że przestawia to wszystko jakieś zadanie uruchamiane co kilka dni, lub za sprawą wyzwalaczy uruchamiających to zadanie, lecz takowych nie zauważyłem. Skan AdwCleaner- czysto, MBAM- czysto. Zapomniałem dodać, że od 2 dni jest znów wszystko w porządku, ale wcześniej też tak było, że przestawiało się co kilka dni lub na drugi dzień.
    slawento
    Level 11  
    Problem nadal istnieje, dodatkowo zauważyłem, że 3 punkty przywracania jak widać na screenach zajmują ponad 10 GB. System tworzy jakieś ukryte punkty przywracania czy co?
    kam332
    Level 10  
    Też mam ten problem. Podejrzewam avasta. Czy autor tematu również korzysta z tego antywirusa ??
    slawento
    Level 11  
    Niedawno natknąłem się na jednej ze stron na takie komentarze odnośnie defragglera:
    co naprowadziło mnie na rozwiązanie mojego problemu. Przed tym jak ustawienia przywracania zaczęły wariować używałem raz tego programu przy jego domyślnych ustawieniach. Wczoraj po analizie dysk miał 12% fragmentacji, więc postanowiłem go zdefragmentować, ale użyłem triala O&O defrag professional i zrobiłem pełną optymalizację. Trochę to trwało bo chyba ok 3 godz., ale wszystko wróciło do normy, tzn. suwak max obszaru przywracania nie przesuwa się, faktyczny obszar nie powiększa się, gdy nie dodawane są nowe punkty przywracania, zniknął wykrzyknik informujący jakoby na partycji systemowej były jakieś kopie zapasowe jak widać na zrzutach poniżej (nie ma ich i nie było na C, gdyż są na F)
    kam332
    Level 10  
    Nie używam programów do defragmentacji dysku, więc u mnie to co innego. Ewentualnie defragmentator systemowy, który sam się uruchamia i działa w tle. Na razie zainstalowałem starą wersję avasta, zobaczę co będzie.
    Jaki masz antywirus slawento??
    slawento
    Level 11  
    Też mam Avasta. Tak swoją drogą to czytając różne fora zauważyłem, że ten sam problem zaczęło mieć wiele osób i zawsze obszar przywracania ustawia się na te same 50%. Warto byłoby poznać prawdziwą przyczynę. W moim przypadku czynności opisane powyżej pomogły. Jeśli odkryjesz coś nowego kam332 to daj znać.
    kam332
    Level 10  
    Zainstalowałem rano starą wersję avasta (8.0.1497 z 2013 roku) i problem zniknął. Jakby wrócił to dam znać.
    kam332
    Level 10  
    ROZWIĄZANIE PROBLEMU:

Jakby ktoś miał z tym problem i trafił do tego tematu to napiszę rozwiązanie, które podał mi konsultant avasta i problemu nie ma już 2 tygodnie:
    W ustawieniach odznaczyć opcję "Używaj bezpiecznych maszyn wirtualnych"
    slawento
    Level 11  
    Problem już nie powrócił, a swoją drogą po wielu testach różnych antywirusów Avasta zamieniłem na płatnego Nortona i jestem zadowolony. Temat zamykam.