Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna II - pierścienie ABS magnetyczne

28 Lis 2014 16:32 4668 12
  • Użytkownik usunął konto  
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 39  
    To powodzenia w kupnie i wymianie. Tam masz pierścienie magnetyczne zintegrowane z łożyskiem, więc wymieniasz albo łożysko-przód, albo kpl. z tyłu.
  • Poziom 27  
    Mam całą taka na części, ale wysyłka z UK.
  • Poziom 32  
    manta napisał:
    To powodzenia w kupnie i wymianie. Tam masz pierścienie magnetyczne zintegrowane z łożyskiem, więc wymieniasz albo łożysko-przód, albo kpl. z tyłu.

Pierścień osobno montowany na tarczy, jak bosch, luk, ate itp. sprzedaje same tarcze bez pierścienia i łożyska, to i osobno można kupić to i to.
  • Poziom 39  
    Do laluni? Daj namiary. Bo jak na razie wszystkie hurtownie w pl. proponują mi jak wyżej. A, jeszcze pokaż procedurę wymiany pierścienia magnetycznego.
  • Poziom 27  
    dabu napisał:
    Pierścień osobno montowany na tarczy, jak bosch, luk, ate itp. sprzedaje same tarcze bez pierścienia i łożyska, to i osobno można kupić to i to.

I łożysko w tarczy też zmieni? To, że można kupic sam pierścień jeszcze nic nie znaczy. Wprasowanie tego na tarcze, ustawienie i babranie się z czujnikiem. A niewiele drożej juz gotowe jest.
  • Poziom 39  
    Poczekaj, wg, mnie nie ma opcji na wymianę tego, powinno polecieć ostrzeżenie lub banik... Ale czekam, gdyż może jest coś o czym nie wiem... Jak nie będzie to..
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Na co tu czekać? Koszt pierścienia to połowa kosztu tarczy, plus robota. Żadnego sensu.
  • Pomocny post
    Poziom 8  
    Pierścień ABSu w lagunie II, na tyle - nie jest zintegrowany z łożyskiem, tylko z tarczą. Jest na nią nabity. Renault nie przewiduje wymiany ani łożysk, ani pierścienia. Jest komplet z tarczą.
    Daje się natomiast zdjąć pierścień i nabić inny. Nie jest to jakieś skomplikowane. Na forum renaultlaguna.pl była opisywana taka wymiana.

Czy warto - to już decyzja indywidualna. Odpowiadając na pytanie autora. Wystarczy jeden.
  • Poziom 32  
    manta napisał:
    Poczekaj, wg, mnie nie ma opcji na wymianę tego, powinno polecieć ostrzeżenie lub banik... Ale czekam, gdyż może jest coś o czym nie wiem... Jak nie będzie to..

Proszę bardzo!
    Tarcza:
    Bosch 0 986 478 744
    Ferodo DDF1364
    Pierścień:
    Febi FE37777

Człowiek uczy się całe życie.