Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator Hikvision i kamery vivotek - nieprawidłowa praca diód IR

28 Lis 2014 17:28 2058 4
  • Poziom 16  
    Witam!
    Mam problem. Zainstalowałem system na DS-7608NI-SE oraz kamerach Hikvision. Dołożyłem do systemu dwie kamery Vivotek-a IP-8332. Obraz i detekcja działają. Natomiast mam wrażenie jakby rejestrator przejął kontrolę nad sposobem działania diód IR w kamerach Vivotek.
    Kamery bez udziału rejestratora działają poprawnie - tj. diody IR zapalają się o zmroku i świecą cały czas. Natomiast po dodaniu kamer do rejestratora jest odwrotnie - diody IR o zmroku nie świecą się, lecz po zaświeceniu latarki w stronę kamery diody zapalają się na kilka sekund po czym gasną. Manualny restart kamery z poziomu panelu www kamery daje efekt tylko do czasu oślepienia kamery mocnym światłem - wtedy diody w kamerze gasną.
    Jak rozwiązać ten problem? Kamery HIKVISION działają dobrze. Problem dotyczy obu kamer VIVOTEKa, kamery są sprawne.
  • Poziom 11  
    Mozesz podac model rejestratora?
    Jeśli nie posiada obsługi konkretnego modelu to problemem może być ONVIF. Standard ten pomimo dość długiej historii jest nadal według mnie w bardzo wczesnej fazie rozwojowej. Poza tym, zarówno Vivotek, Hikvision i dziesiątki innych producentów z dalekiego wschodu stosują go, praktycznie tylko dla LOGO, które w jakiś tam sposób zwiększa atrakcyjność produktu.
    Kiedy pracowałem w Wielkiej Brytanii miałem okazję brać udział w targach i pamiętam, że jednemu z większych producentów rejestratorów i kart DVR zadałem pytanie (wręcz z oburzeniem) dlaczego nie mają one obsługi ONVIF (bodajże za czasów wersji 1.01) odpowiedział, że wprowadzą tę funkcję, za jakieś 30lat.
    Teraz już wiem dlaczego, ONVIF sprawił mi on tak wiele razy problemy, że wykorzystuję tylko wtedy kiedy naprawdę nie mam innego wyjścia.
    Moja sugestia, nawet jeśli stosujesz najtańsze możliwe rozwiązania IP to trzymaj się jednego producenta. Jeśli musisz zintegrować system składający się z kamer róznych marek, to albo znajdź rejestrator, którego firmware obsługuje konkretne modele, bądź zasugeruj wymianę kamer.
  • Poziom 16  
    Rejestrator to DS-7608NI-SE (jak wyżej).
    Na liście wspieranych protokołów/producentów w panelu konfiguracyjnym dodawania kamer jest zarówno VIVOTEK, jak i ONVIF. Obraz jest nagrywany, detekcja ruchu działa jednak kamery w nielogiczny sposób sterują diodami ir.

Co do stosowania kamer jednego producenta to sprawa jest oczywista. Jednak dwie dotychczasowe kamery, które były w starym systemie pasuje skonfigurować pod nowy rejestrator.
  • Poziom 11  
    A, przepraszam, nie zauważyłem. Zmęczenie materiału po całym dniu ;)
    Nie mam na biurku, ale z tabelki wynika, że obsługa odbywa się za pomocą ONVIFa.

W pierwszej kolejności skontroluj wersje firmware
    Firmware kamery to 0105b ?

Jeśli łączysz kamerę z rejestratorem z użyciem konta admina spróbuj jeszcze utworzyć konto typu Viewer i takie skonfiguruj w rejestratorze.

Mam nadzieję, że coś pomoże
  • Poziom 16  
    Z tym viewerem to może być dobra myśl. Wtedy rejestrator nie mógłby "namieszać" w konfiguracji, a jedynie pobierałby obraz.

Firmware najnowsze, 0301c.