Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

FIAT PALIO WEEKEND 1.6 Problem z ogrzewaniem

07 May 2005 13:33 5167 3
  • Level 25  
    Witam, mam taki problem że dzieją się cuda z ogrzewaniem a mianowicie, nie można zamknąć ogrzewania poprostu brak jej regulacji, co śmieszniejsze to ogrzewania nie ma na wolnych obrotach, trzeba wejść na wysokie obroty dopiero grzeje i jak już wspomniałem nie idzie tego ogrzewania wyłączyć, na razie zostało wymienione zaworek o regulacji, termostat i płyn chłodniczy, dodam że w samochodzie jest instalacja gazowa na pewnym warsztacie powiedziano że to wina instalacji gazowej co mi się nie chce w to wierzyć, może ktoś ma schemat układu chłodzenia itd... poprostu może jakiś gieniusz pomylił jakieś wężyki, każda porada mile widziana. Pozdrawiam.....
  • Level 14  
    sprawdz dojscie wezy do nagrzewnicy czy nie sa odwrotnie podlaczone.
  • Level 22  
    Jeżeli regulacja ogrzewania jest zrealizowana na zaworku ( są też regulacje przepustnicowe) To brak tej regulacji leży w jego obrębie. Zakładam ,że zawór jest od tego modelu, należy sprawdzić czy linka nie wyskoczyła lub czy w ogóle pracuje. To, że na wolnych obrotach nie grzeje to może być powód zapowietrzonego układu chłodniczego (napisałeś że był wymieniony Płyn, a czy układ był dobrze odpowietrzony?). To, że samochód jest zasilany gazem nie ma nic wspólnego z ogrzewaniem. Jeżeli temperatura pracy silnika jest w normie tzn. 80-90 stopni ,to jak może być przy pełnym otwarciu zawora nagrzewnicy np. 30 stopni?
  • Level 25  
    Linka od regulacji pracuje prawidłowo i zaworek sie zamyka i otwiera, jak zdemontować nagrzewnice z tego Palio, jeżeli chodzi o podłączenie tej nagrzewnicy to nie wiem czy węże są prawidłowo podpięte, samochód już stał w warsztacie ale tego nie potrafili usunąć więc postaram się sam ten problem rozwiązać dlatego przydał by mi się jakiś schemacik z układu chłodzenia bo może coś pozamieniali, dodam jak samochód był postawiony na warsztat to ogrzewanie niby pracowało ale słabo i była regulacja włączania i wyłączania ogrzewania po odebraniu go z warsztatu są takie cuda jak są i oni mi teraz wmawiają że nie mogli sobie z tym poradzić i samochód ma taką usterkę jaką miał i nic więcej nie namieszali :oops: Temperatura silnika jest prawidłowa i jeszcze jedno pytanie czy jest możliwość np. zapchania się nagrzewnicy? bo to tak wygląda że na wolnych obrotach pompa nie może pocisnąć płynu do nagrzewnicy.