Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharan brak ESP Błąd kąta skrętu g85

28 Lis 2014 20:03 4524 9
  • Poziom 7  
    Witam koledzy mam taki problem z sharanem ponieważ świeci się cały czas kontrolka esp na vagu pokazuje błąd kata skrętu kierownicy g85 wymieniłem już dwa czujniki i dalej się świeci nie można zrobić adaptacji bo nie wyświetlają się stopnie kat nie działa jak kręcę kierownica koledzy pomóżcie bo naprawdę nie mam siły już z nim mechanicy tez nie chcą tego robić.
  • Moderator Samochody
    Czas znaleźć elektryka?

Sam logowałeś? Jaki login wpisywałeś przed kodowaniem / adaptacją?
  • Poziom 7  
    Sam wpisywalem i bylem u dwóch mechaników i nie można zrobić tej adaptacji nie widzi tego czujnika skrętu.

Dodano po 1 [minuty]:

Login to 40168 taki
  • Moderator Samochody
    To widocznie masz pecha i przyjdzie ci kupić nowy czujnik kąta skrętu.
  • Poziom 7  
    Tak tylko czujnik jest 100% dobry na pewno bo sprawdzany byl na innym samochodzie
  • Moderator Samochody
    To masz jeszcze trzy opcje.

Możesz mieć uszkodzone okablowanie, sterownik, lub coś źle kodujesz/adaptujesz.
  • Poziom 7  
    A gdzie znajduje się ten sterownik, jest on razem z pompa ABS.
  • Moderator Samochody
    Jest w pompie ABS, niestety w sharanie bez wyciągnięcia akumulatora i jego podstawy, pompy nie zobaczysz.
  • Poziom 7  
    To nie da rady samego sterownika

Dodano po 2 [minuty]:

Od tej reszty odkrecic

Dodano po 11 [minuty]:

Kolego a jakies kodowanie później tej pompy musi byc i czy to dużo roboty z tym
  • Poziom 10  
    Witam Panowie,
    czy udało się rozwiązać problem z ESP? Mam ten sam problem. Wymieniłem kilka czujników - napewno sprawnych i nie można przeprowadzić adaptacji bo dalej nie potrafi odczytać z czujnika kąta skrętu kierownicy. Okablowanie sprawdzone i jest ok. Więc chyba zostaje tylko sterownik ABS/ESP wymienić. Dodam że system ABSu pracuje poprawnie. Czy ktoś rozwiązał ten problem? czy to sterownik? Bo nie chciałbym kupować niepotrzebnie sterownika, a okaże się, że usterka jest gdzie indziej. pomóżcie proszę!!
    pozdrawiam
    DZIEKI!!