Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Tourneo Connect - wspomaganie ogrzewania

bobeke 28 Nov 2014 20:04 3714 10
    bobeke
    Level 15  
    Witam wszystkich.
    Mam pytanie odnośnie systemu dogrzewania płynu chłodniczego w samochodzie Ford Tourneo Connect 1.8 TDi 2004r.

Wiem, że takowe posiadam w moim pojeździe (informacja od sprzedającego)

Problem polega w tym, że przed kupnem, sprzedawca wspominał iż takie urządzenie załączyło mu się i zaczęło dymić spod auta. On się wystraszył, wyciągnął przekaźnik i bezpieczniki od tego urządzenia. Założyłem ponownie lecz:

Idzie zima więc:
    1. Jak takie urządzenia i kiedy działa? (moje auto ma klimatyzację i panel kontrolny nawiewów manualny)
    2. Jak można załączyć to urządzenie w celu kontroli (ręcznie)
    3. Co może być powodem wspominanego dymienia spod auta?

Bardzo proszę o odpowiedź, Chcę je uruchomić i przetestować przed mrozami.
    Pozdrawiam
    T5
    Admin of Cars group
    W tym aucie będzie eberspacher.
    Włączy się samoczynnie kiedy temperatura zewnętrzna spadnie poniżej 5stopni.
    Przyczyn kopcenia może być kilka;
    - uszkodzona świeca
    - uszkodzone sitko
    itd.
    Kusko13gp
    Level 14  
    A moze chodzi o element elektrycznhy z świecami żarowymi na przewodzie nagrzewnicy? Ford bardzo często takie stosował.
    decybel91
    Level 41  
    A co wtedy miałoby kopić? :d
    Kusko13gp
    Level 14  
    Może np. zwarcie instalacji elektrycznej do tego podgrzewacza.
    bobeke
    Level 15  
    Witam, co do tabliczki WEBASTO to nie znalazłem czegoś takiego. Coś na pewno jest tam włożone bo od spodu auta wychodzi dodatkowa mała rura wydechowa. Skoro przy temperaturze poniżej 5 stopni to już dawno powinno się załączać.....
    Gdzieś doczytałem się jak można załączyć to urządzenie ale było to opisane dla panelu cyfrowego a nie manualnego (panel sterowania nawiewem)
    Demeek
    Level 9  
    Może troche przesadzał sprzedający. Na początku, zwłaszcza jak się długo nie uruchamiało to może bardziej kopcić bo paliwo traci z czasem swe właściwości, a i można sprawdzić drożność przewodu powietrznego do komory spalania. Trzeba by zobaczyc jaki kolor ma dym i jak długo po uruchomieniu się wydobywa.
    bobeke
    Level 15  
    Tylko cały problem w tym, że po włożeniu sprawnego przekaźnika i bezpiecznika urządzenie się nie załącza mimo że temperatura ok 0 stopni. Raz tylko coś stukało w sposób podobny jakby zapalniczkę piezoelektryczną odpalać co sekundę i tyle.

Chcę to odpalić, żeby sobie pochodziło pomimo dymów czy opowieści od sprzedawcy....
    rafcio205
    Level 6  
    w tym fordzie webasto załącza się samo, a dym leci tak samo jak i z tłumika, to nie jest zaden problem. posiadam dokładnie tego samego forda, i dokładnie tak samo kopci się z tego wydechu

Dodano po 3 [minuty]:

a jeśli się nie załącza może być świeca do wymiany