Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie dolotem powietrza w piecu CO

Denis1996 28 Nov 2014 20:23 2103 14
    Denis1996
    Level 11  
    Witam
    Myślę nad modernizacją mojego pieca . Otóż obecnie jak dolna klapa jest otwarta to temperatura szybko roście w górę i zaczyna woda wrzeć . Myślę nad zautomatyzowaniem tego dolotu powietrza tak aby dolot otwierał się gry temperatura jest np. 40 stopni i zamykał się jak jest 80 stopni . No i jak to rozwiązać za pomocą silnika czy jakiegoś siłownika czy coś . Potrzebny by był jakiś termostat czy czujnik temperatury na NO i później po przekroczeniu temperatury się zamknął . Proszę o porady sugestie . Oczywiście chodzi mi o jak najtańsze koszty z tym związane Pozdawiam
    bearq
    Level 38  
    Najlepiej kupić jakiś mały procek typu Attiny, dokupić czujnik temp lub ewentualnie termistor czyli pomiar temperatury mamy. Do tego jakieś serwo i mamy gotowy układ
    User removed account
    User removed account  
    Denis1996
    Level 11  
    Nie . Piec posiada tylko pompkę która powoduje Obieg wody . NIe posiada żadnego sterownika czy też wentylatora powietrza .

Dodano po 2 [sekundy]:

Nie . Piec posiada tylko pompkę która powoduje Obieg wody . NIe posiada żadnego sterownika czy też wentylatora powietrza .
    User removed account
    User removed account  
    Denis1996
    Level 11  
    kura13 Byłbym wdzięczny . POzdrawiam :P
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    bearq
    Level 38  
    kura13 wrote:
    Czemu? Jeśli masz zwykły piec to mususz podkładać co pół godziny. Piec sterowany z oodajnikiem podkłada sam przez 10 dni. Jest to dobre udogodnuenie. Poza tym pali sie ciągle wiec gdy wstajesz rano zimą to masz od razu ciepło. Fajna opcja.

Ale popiołu już sam nie wyniesie ;) Procki są tanie i łatwo je modyfikować, rozwijać itp. Trzeba iść z duchem czasu tym bardziej że jako kraj jesteśmy nieco zacofani.
    User removed account
    User removed account  
    User removed account
    User removed account  
    Denis1996
    Level 11  
    Postanowiłem jednak nic nie robić . Piec mój ma już 17 lat . Więc lada moment szlag go trafi więc później zaopatrzę się w piec ze sterowaniem . Pozdrawiam i Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i porady :P
    mirrzo

Moderator on vacation ...
    Denis1996 wrote:
    Myślę nad zautomatyzowaniem tego dolotu powietrza ... Oczywiście chodzi mi o jak najtańsze koszty z tym związane

Sterowanie dolotem powietrza w piecu CO