Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

GM300 - Przekręcony gwint antenowy

20wicia09 28 Nov 2014 21:10 2298 11
    20wicia09
    Level 10  
    Witam serdecznie.
    Wczoraj jak przykręcałem do gniazda antenowego antenę zbyt mocno ją wkręciłem i przekręciło się całe to gniazdo co jest wbudowane w motoroli. Od tamtego momentu mam dużo słabszy zasięg. Czy mogłem przerwać jakoś połączenie pomiędzy wtykiem a płytką w radiu?
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

GM-350 do serwisu, ponieważ jest podejrzenie, że "ukręcając" gniazdo , wyłamałeś część płyty PCB.

Pozdrawiam.
    20wicia09
    Level 10  
    Witam serdecznie, płytka PCB jest cała nie jest ułamana nigdzie przy wtyku antenowym.
    SP5ANJ
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Witam.

20wicia09 wrote:
    ... płytka PCB jest cała nie jest ułamana nigdzie przy wtyku antenowym.

To w czym problem. :?:
    Wymień gniazdo i już. :!:

Nie pytaj tu na Forum gdzie takie gniazdo zakupić tylko wyprzedzając Twoje pytania - proponuję zatrudnić wujka google - a On wie prawie wszystko.

Pozdrawiam.
    20wicia09
    Level 10  
    Witam serdecznie,
    wybaczcie, że dokonuje, ale dopiero teraz wziąłem się za to. Wcześniej nie miałem okazji.
    doszedłem do tego wtyku od środka i wydaje się być wszystko OKi. Wiec nie wiem dlaczego odbiór jest taki słaby. Luty trzymają tam wszystko, płytka nie jest pęknięta ani nic.
    GM300 - Przekręcony gwint antenowy GM300 - Przekręcony gwint antenowy GM300 - Przekręcony gwint antenowy GM300 - Przekręcony gwint antenowy GM300 - Przekręcony gwint antenowy GM300 - Przekręcony gwint antenowy
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zmierz gniazdo czy ma przejście do płyty oraz czy ma dobrą masę. Gdzieś coś musiało się urwać w okolicy gniazda.
    20wicia09
    Level 10  
    Tutaj nic nie wygląda na urwane.
    Z czym powinno masowaĆ to gniazdo? GM300 - Przekręcony gwint antenowy GM300 - Przekręcony gwint antenowy
    kriss51
    Albo mi na oczy padło albo widzę zimne lutowanie (przekręcone) :D . Chodzi o tą rurkę która jest częścią gniazda od str. lutowania. Popraw to lutowanie. Ta rurka musi mieć połączenie z kondensatorem smd. Zresztą zaznaczyłem kreskami z czym ma mieć połączenie. GM300 - Przekręcony gwint antenowy
    20wicia09
    Level 10  
    Jeszcze jedno pytanie,
    czy te luty mogą dotykać tego gniazda co jest wyciągane czy mają być zrobione pod tą taką gumową "uszczeleczką" ? GM300 - Przekręcony gwint antenowy
    kriss51
    Pod tą plastykową podkładką mają być luty. Chodzi o to by nigdzie do masy (obudowy gwintowanej gniazda) nie dotykały. Jedynie mają mieć połączenie jak oznaczyłem. Najlepiej miernikiem to sprawdź. Tą rurką można kręcić? Generalnie ta rurka czyli środek gniazda nie może mieć połączenia do obudowy (gwintu).
    20wicia09
    Level 10  
    Nie, tą rurką nie można kręcić w ogóle. Jest przylutowana do płytki.
    kriss51
    Mierzyłeś już to czy jest połączenie, bo my tu gadu- gadu, a podstawowych pomiarów nie robisz. Wystarczy przyjrzeć się i wszystko staje się jasne. Gniazdo nie może mieć zwarcia. Tzn. środek z obudową ale środek ma mieś połączenie wg. istniejących ścieżek. Ta rurka jest lutowana z dwóch stron albo tylko z jednej? Masz to w rękach i pytasz co z tym zrobić? Przekręciłeś gniazdo- radio zaczęło gorzej pracować więc na pewno coś w okolicy gniazda urwałeś. Miernik do ręki i działaj. Więcej na odległość pomóc za bardzo nie można. Chce Ci się robić fotki, ale mierzyć nie. To ciekawe. Tam masz na parę chwil roboty. Więcej czasu będziesz skręcał to radio.