Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen c3 Picasso 1.6 Vti - Lekkie szarpanie przy krótkich trasach.

sslaw 28 Nov 2014 22:20 5154 7
    sslaw
    Level 10  
    Witam, posiadam Citroena C3 Picasso 1.6 Vti 120 KM z 2011. Samochód sprowadzony 4 miesiące temu z przebiegiem 39 tyś. Wymienione filtry, olej, świece. Wszystko działa dobrze jedynie potrafi troszkę szarpnąć, głównie po krótkich przejazdach gdy np. z rana odpalam jest w miarę ok, jadę jakiś krótki odcinek 1-2 km miastem. Zostawiam samochód na 1-2 godz. wracam i wtedy podczas jazdy na 1 lub 2 biegu trochę szarpie obroty lekko falują. Po chwili 10-15 sekundach wszystko wraca do normy. Po dłuższych postojach np. wieczornych i rannym odpaleniu zdarza się to bardzo rzadko.
    Teraz chcę wyjeździć to paliwo co ostatnio zatankowałem 95 i sprawdzić czy to samo będzie na jakiejś lepszej 98 z BP.

Wczoraj byłem samochodem na podpięciu pod komputer testerem Lexia – dedykowany (taki jak w serwisie ASO) do Citroena. I główną usterką którą pokazywał był błąd F40A, czyli kod defektu 040A -wskaźnik oleju. Jadę na dniach na sprawdzenie tego wskaźnika.
    Miał już ktoś coś podobnego? Wiadomo co to za błąd? . W środę go wstawiam na przeczyszczenie układu i sprawdzenie tego czujnika oleju.
  • Helpful post
    kybernetes
    Level 39  
    Zostaw ten czujnik oleju, to błąd "programowy".
  • Helpful post
    decybel91
    Level 42  
    Myślę, że to może być nic.
    Spórbuj zatankować benzyny premium na pusty zbiornik.
    Heniek1234
    Level 15  
    witam auto adaptacja niekedy czyni cuda
    sslaw
    Level 10  
    Heniek1234 wrote:
    witam auto adaptacja niekedy czyni cuda
    czyli o co konkretnie chodzi??
    sslaw
    Level 10  
    kybernetes wrote:
    Zostaw ten czujnik oleju, to błąd "programowy".

Bo faktycznie przejechałem samochodem od kupna 4 tys km i po sprawdzeniu błędów od tego czasu wyskoczył ten sam błąd ze 100 razy. Oczywiście żadne kontrolki w samochodzie się nie zapalały.
    To błąd programowy komputera samochodu czy oprogramowania diagnostycznego?
  • Helpful post
    kybernetes
    Level 39  
    Problem tkwi w samochodzie, programiści z sobie znanych powodów nie dopracowali procedur diagnostyki tego czujnika.
    sslaw
    Level 10  
    Po wymianie map sensora,(czujnik ciśnienia na dolocie kolektora) silnik chodzi równo, szarpania ustały i jak na razie wszystko idealnie.