Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV do 3 tys zł + ewentualnie coś do dzwięku (soundbar)

sportster 28 Nov 2014 22:24 1926 12
    sportster
    Level 8  
    Cześć,
    Proszę o pomoc w wyborze tv:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? - 35-40 m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? - 2,5 do 3,0 m, okazjonalnie 2x dalej
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2 osoby

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? - na wprost oraz lekko bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? -stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? - tv stoi w odległości min 5 m od okna, okna bez nasłonecznienia
    7. Jaki masz obecnie telewizor? - panasonic 29 cali, 100 Hz
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? - lan, wifi, pip (możliwość dzielenia ekranu i oglądania równolegle dwóch kanałów lub tv i przeglądanie netu), oglądanie zdjęć, filmików własnych kręconych, słuchanie muzyki z youtube, chciałbym aby miał niezły dźwięk
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? - HD dekoder UPC
    10 .Jakie urządzenia? - coś do polepszenia dźwięku. na razie mam podłączone głośniki przez wzmacniacz starej wieży. Docelowo planuję coś dodatkowego do dżwieku. Ale jeszcze nie zdecydowałem co: sounbar, kino domowe, amplituner?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? - dużo, rano dla dziecka, po powrocie z pracy jako pracujące w tle źródło rozrywki i wiadomości, wieczorem film, rozrywka, wiedza
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? - raczej matową (tak na kompie wolę) a to chyba podobne odczucia. Ale bez 100% przekonania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? - wiadomości, filmy, rozrywka, bajki, kanały przyrodnicze, popularno-naukowe
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? - tak - muzyka filmiki
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - nie
    16. Preferencje co do marki? - kończy mi się panasonic - byłem z niego bardzo zadowolony, działał 13 lat. Teraz dużo dobrego czytałem o samsungach, szczególnie o opcjach internetowych i wygodnych pilotach do netu
    17. Preferencje co do wielkości? - od 42 w górę do 50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - generalnie awaryjność, wolne działanie, długie uruchamianie, niewłaściwe kolory, smużenia, brak ostrości
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? - wieczorem, w dzień jednak w salonie też mam mało światła
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? - między 2 a 3 tys, czym taniej tym lepiej, może wtedy uda mi się dokupić coś co zaproponujecie do dźwięku. Ale nie lubię kupować byle czego. Więc jest opcja żeby w górnej granicy czy z lekkim dołożeniem
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? - hmmm żeby działało i ewentualnie było widać efekt. Ale 3D nie jest dla mnie szałem. Raczej margines. Jeśli możliwe to ważniejsze byłoby 4K

Dodam jeszcze, że polecano mi i przekonywano do samsunga ue48H6640 (lub jego mniejszej wersji). Jako zalety mówiono o: dobrej jakości obrazu, pełnym wyposażeniu w różne funkcje, że wszystko odtwarza, że obsługuje neta za pomocą zwykłej przeglądarki, że ma świetnego pilota do netu. To czego nie ma to możliwości oglądania dwóch kanałów ale podobno można net i jakiś kanał tv (nie ukrywam że chciałbym aby miał możliwość odtwarzania dwóch kanałów na raz w dzielonym ekranie).

Podpowiedzcie też może co do dźwięku dobrego dokupić, ale nie zbyt drogiego?

Dzięki serdeczne za pomoc :)
    User removed account
    Level 1  
    sportster
    Level 8  
    Powiem szczerze - przeczytałem testy zaproponowanych telewizorów. Nie wiem czemu ale żaden mnie do siebie nie przekonał, żaden nie złapał za kieszeń mówiąc "weź mnie". Może muszę to jeszcze spokojnie przemyśleć...

A co sądzicie o tym polecanym mi samsungu ue 48H6640?

I jeszcze pytanie techniczne: Pip - 2 tunery. Podłączam jedno źródło sygnału (kablówka) i mogę jednocześnie oglądać niezależnie dwa różne kanały? Dobrze rozumiem?
    User removed account
    Level 1  
    sportster
    Level 8  
    Czy moje pytanie odnośnie pipa jest dziwne czy aż tak oczywiste, że nikt nie chce odpowiedzieć?

Ja naprawdę nie wiem czego się po tym spodziewać a w sklepach odpowiedzi dostałem skrajnie ròżne.
    Więc jeśli to nie problem to niech ktoś się pokusi o dwa proste słowa wyjaśnienia co daje pip z 2 tunerami, co z 1 tunerem i czym to się odròżnia od przełączania sygnału przez kolejne hdmi.

Panasonic ma zdaje się tylko jeden tuner?
    olala03
    Level 11  
    Witam-jeśli telewizor ma 1 tuner to Pip działa tak,że oglądasz w tym samym czasie obraz z telewizora (telewizja naziemna) oraz z dodatkowego żródła sygnału np.tunera satelitarnego.Tak u mnie działa Pip w tv.Sony hx 750.Myślę jak tv.ma 2tunery to można równocześnie oglądać 2 kanały z tego samego żródła sygnału np.tunera satelitarnego.
    User removed account
    Level 1  
    sportster
    Level 8  
    Dzięki za wyjaśnienia odnośnie pipa. W sklepach odpowiadają skrajnie różnie. Najczęściej, że niezależnie czy dwa czy jeden tuner to nie będę miał możliwości oglądania dwóch kanałów jednocześnie z mojego dekodera upc. Jednak przy kolejnym pytaniu: więc po co są dwa tunery? opad szczeni i wytrzeszczone oczy a potem ściemnianie. Ale teraz daliście mi odpowiedź. I rozumiem że nie ma ograniczenia do kanałów ogólnych, te dodatkowe jak np C+ czy HBO też będą się równolegle wyświetlać?

A co soundbaru. Trudne pytanie za ile. Najprostsza odpowiedź: jak najtaniej... ale z dobrym brzmieniem. Teraz mam tv podłączony pod starą wieżę i ogromne głośniki. Więc dźwięk jest ok dopóki malec nie doczłapie do niej i w ramach zabawy poprzestawia wszystko na korektorze (czyli nawet kilka razy dziennie). Dodatkowym minusem jest że nie mam jak puścić kabli żeby szeroko rozłożyć te głośniki. Więc szukam alternatywy. Chcę mieć dobry dźwięk, a jednocześnie nie spotkać się z kablami na środku salonu i żeby dzieciakowi trudniej było popsuć :) . Wymyśliłem więc soundbar.
    Czytałem ròżne testy i wiem że sprawa nie jest prosta. Często co tanio to marnie gra a co drogo też nie zawsze dobrze. Dobre opinie znalazłem na temat taniego sony HT-CT60BT. Ale on ma zaledwie 60W... Więc nie wiem co zrobić i co ewentualnie kupić...
    User removed account
    Level 1  
    sportster
    Level 8  
    Dzięki za odpowiedź. Ale jeszcze nie odniosłeś się do porównania z samsungiem ue48h6640. Co nim myślisz i jak wypada w porównaniu do zaproponowanych przez Ciebie.
    I jeszcze jedno najmniej mnie przekonuje Philips a przede wszystkim dlatego że to podświetlenie ledowe wydaje mi się tandetą. Kolorowych ledów to ja mam już w domu całkim sporo...
    User removed account
    Level 1  
    sportster
    Level 8  
    Dzisiaj widziałem na żywo telewizory i...

Najpierw Samsung odpadł. pozostał na polu boju Toshiba 47L7453DG i Panasonic 50ASM651E.
    Toshiba sprawiał wrażenie obrazu porównywalnego z Panasonicem ale miał lepszy dźwięk, o niebo lepszy. Ale nie był w stanie połączyć się z netem przez speca z Toshiby. Usłyszałem głosy z boku że to problem Toshiby, że zachowuje się chimerycznie i nieraz bez powodu nie chce łączyć się z netem.

Pojechałem do innego sklepu. Próba podłączenia Toshiby do netu znowu się nie udała... I do łask wrócił Samsung UE-48H6640 (ponoć to samo co 6700 i 6500 dla różnych sieci).

I teraz w sumie wrócił na czoło stawki.

Pomyślałem również aby do niego dołożyć niedrogi soundbar Samsung HW-H450.

Co o tym myślicie?
    User removed account
    Level 1