Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

vw passat b5 fl - Szarpanie przy przyspieszaniu.

28 Lis 2014 23:08 6009 13
  • Poziom 9  
    Witam, mam problem z passatem b5 fl. 2001r 131km, mianowicie pasat przy wchodzeniu na obroty około 1800 i wyżej ma znaczący spadek mocy i zaczyna szarpać, drzeć(coś w tym stylu). Gdy szarpanie ustąpi mianowicie przy ok 3000 obrotów(nieraz nie ustepuje) to samochod niczym wystrzeli do przodu. Byłem na komputerze wtryski ok, turbo ok, przepływka ok, żadnych błędów silnika. Dodam że jakiś tysiąc km temu wymiana kompletnego rozrządu filtrów płynów itp. Moj mechanik powiedział żeby pojeździć jakiś czas, potem znów na kompa i może jakiś bład zapisze. Ale mi to nie daje spokoju czy ktoś miał stycznośc z tym ?
  • Poziom 9  
    Mógłbyś troszkę jaśniej? Jak zaczac walke z tym?
  • Poziom 31  
    Sprawdź czy przy dodawaniu gazu sztanga turbiny pracuje płynnie .
  • Poziom 9  
    Dziś rano-8 i auto bardzo ciężko pali... Musiał przekręcić chyba z 8 razy. Czy na to może mieć wpływ ten wymieniony rozrząd? Zle ustawiony zapłon albo coś? Dziś powalcze z ta turbiną.

Nie wiem czy to coś pomoże ale spalanie wacha się w granicach 9-10l...
  • Poziom 9  
    Ok. Jutro mu powiem. A co z tym odpalaniem>? Wina swiec>?
  • Poziom 9  
    Swiece też sprawdzi kompem? Jakie powinny byc parametry wtryskiwaczy, tego kąta itp? Żeby mnie nie wykiwal...
  • Poziom 23  
    świece manualnie musi sprawdzić, ale pompa powinna mieć dawke około 5 mg wtedy chodzi najlepjej i mało pali, jest mocniejszy z dołu, a wtryski nie powinny przekraczać 1,5 mg, niby mają tolerancje na 2 mg ale najlepiej jak jest poniżej 1 mg
  • Poziom 9  
    dwa wtryski miały dawkę -0.3 i chyba -0.5 a dwa 0.4 i 0.6 mg(zaden na 100% nie miał jednyki na przedzie) . W którym bloku widać ile podaje pompa?
  • Poziom 13  
    moim zdaniem któryś wtryskiwacz, jeżeli przebieg jest ponad 250 tys to na pewno
  • Poziom 9  
    Mirek791 wtryski sprawdzone są ok. Zostaje jeszcze ta pompa. Dzis to spróbuję załatwić. Tylko gdzie wiac ile ta pompa bije. I jaki powinien być kąt tego wtrysku
  • Poziom 9  
    Sprawa załatwiona :) Moja panna nie powiedziała że porządnie przyhaczyła i zagięte były przewody paliwowe :)