Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konica Minolta Bizhub 501 - brudzi brzegi kartek

29 Lis 2014 08:26 1668 6
  • Poziom 11  
    Witam,

Kserokopiarka brudziła całą kartkę takimi lekkimi kropkami ciemniejszymi. Po wymianie bębna i listwy tylko brzeg kartki w jednym miejscu ciągle jest brudny (przy ułożeniu kartek na stosie widać jakby ktoś markerem je pobrudził).

Drukarka ma na liczniku 190.000 kopii i u mnie przez 3 miesiące zrobiła 50 k kopii.
    Toner najpierw był oryginalny, później 2 zamienniki i pod koniec tego pierwszego drukarka zaczęła "brudzić" kartki.

Czy powinienem wymienić także developer?

Wyzerowałem także w trybie serwisowym powiadomienie o konieczności wymiany zespołu utrwalającego.

Dziękuję z góry za pomoc.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Deweloper do wymiany . Przy stosowaniu zamienników niestety skraca sie jego żywotność . Co do zerowania liczników zasada jest prosta - kasujesz te liczniki które materiały wymieniasz.

C.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za pomoc. Dzisiaj wymienię developer i zobaczymy czy pomoże.

Czyli lepiej dopłacić do oryginalnego tonera? Jeśli tak to skończę ten i przechodzę na oryginały.
    To zależy . U nas na punkcie używamy Katuna i nie jest źle. Uważam że to mi sie sprawdza i do oryginału mnie nie ciągnie :)

C.
  • Poziom 11  
    Wymieniłem developer zgodnie z service manualem. Dokładnie oczyściłem ze starego proszku i wsypałem nowy. Jednak pojawił mi się błąd podczas rozgrzewania maszyny C-2803.

Developer oryginalny, tydzień temu wymieniłem bęben bo myślałem, że to on "brudzi" wydruki.

W trybie serwisowym próbowałem inicjalizacji bębna. Wartość TCR 47, przy probie inicjalizacji z otwarta pokrywą boczną proces trwa w nieskończoność a przy zamkniętej wyrzuca error 5.

Czy mógłbym prosić o poradę co źle zrobiłem (mogłem zrobić) i jak to naprawić?
    Czyścisz dokładnie maszynę , wysypujesz stary deweloper , czyścisz dokładnie wywoływaczkę , zasypujesz świeżym deweloperem . Po złożeniu maszyny z powrotem włączasz ją i nawet jeżeli wyrzuci 2803 to wchodzisz w serwis , kasujesz liczniki dewelopera a następnie pomimo błędu ustawiasz TCR . Wszystko to robisz z ZAMKNIĘTYMI pokrywami bocznymi i przednimi . Jeżeli masz error 5 to sprawdź czujnik nad bębnem , wymuś kilka razy ręczne uzupełnianie tonera i spróbuj ponownie zainicjować TCR.

C.
  • Poziom 11  
    Dziękuję za pomoc. Konica teraz robi świetne wydruki.
    Temat uważam za zamknięty.