Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

opel omega a

07 May 2005 14:17 1047 9
  • Level 14  
    cześć
    czy ktoś wie gdzie szukać przekaźnika ogrzewania tylnej szyby?
  • Helpful post
    Moderator of Networks, Internet
    Ano normalnie, w skrzynce bezpeczników i przekaźników przy nogach kierowcy. W zależności od roku modelowego będzie to albo za skrzynką bezpieczników (trzeba odkręcić dwa wkręty i odchylić) - po 1988 r. ,albo od czoła pierwszy od góry z prawej - przed 1988. Mogłem zamienić miejscami, ale sorry, nie chce mi się schodzić na dół i sprawdzać :D:D. Będziesz widział na pokrywce, poza tym jak wyjmiesz ten pierwszy z prawej i nie będzie sygnału dźwiękowego, to właściwy przekaźnik jest pod spodem :).
    Pozdrawiam
  • Level 14  
    a jaki sygnał dźwiękowy powinien być?

Dodano po 4 [minuty]:

pierwszy z prawej jest na 3 wtykach
  • Moderator of Networks, Internet
    Quote:
    a jaki sygnał dźwiękowy powinien być

chodziło mi o klakson

W takim razie najprawdopodobniej masz go pod skrzynką bezpieczników.
  • Level 14  
    słyszałem taką opcje, że jest sygnał zapalonych świateł przy otwartych drzwiach
  • Moderator of Networks, Internet
    jest, jak najbardziej
  • Level 14  
    czy ktoś wie który to jest przekażnik ten sygnał zapalonych świateł w omedze A z 89 roku???
    Pozdrawiam
  • Level 14  
    oooo w mojej nie dźwięczy, zresztą w niej wiele rzeczy nie dźwięczy(8 lat na taryfie a ostatnie 2 zbierał na nowy i w tą nic nie wkładał) a który to będzie piszczący?
  • Helpful post
    Moderator of Networks, Internet
    Nigdy go nie szukałem, bo po co. Ale z "mądrej książki" wynika, iż jest to w skrzynce bezpieczników pierwszy z lewej u góry skrzynki. Najpierw jednak sprawdź włącznik w drzwiach kierowcy, powinny odchodzić od niego dwa kabelki. jeden włącza lampkę, a drugi steruje m.in. brzęczykiem. Może odłączony jest na ten przykład. A może też go po prostu nie ma.
  • Level 14  
    faktycznie pierwszy z lewej z "wklęśnięciem" to brzęczyk -odcięta masa z drzwi(pewnie przeszkadzał na taryfie) a przekażnik tylnej szyby jest pod spodem ale nie w tym tkwił problem -skorodowany konektor w bagażniku.
    Dziękuje za pomoc i zainteresowanie. :D