Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie grzałką 3x2000wat

Michał9974 29 Lis 2014 12:51 2133 5
  • #1 29 Lis 2014 12:51
    Michał9974
    Poziom 2  

Zakupiłem niedawno zestaw do destylacji z grzałką o mocy 3x2000wat. Chodzi mi o to że che sterować tymi grzałkami.
    do temperatury 60°C chciałbym, żeby grzały wszystkie 3 grzałki - szybkie nagrzewanie, pracują wszystkie grzałki
    przy temp78°C - chciałbym, żeby grzała 1 grzałka z możliwością regulacji obciążenia grzałki - utrzymanie temperatury
    Potrzebny będzie mi termostat sterownik i wszystko chciał bym zrobić na stycznikach
    Moja prośba jest taka czy ktoś mógł by mi rozrysować schemat podłączenia tego wszystkiego. Jeśli macie jakieś sugestie jak wykonać takie sterowanie grzałkami żeby było efektywne jaki sterownik będzie odpowiedni będę wdzięczny za każdą propozycje.
    dokładam dwa zdjęcia grzałki i zestawu do destylacji.
    Sterowanie grzałką 3x2000wat Sterowanie grzałką 3x2000wat

0 5
  • #2 29 Lis 2014 14:44
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Można zastosować regulator temperatury z dwoma nastawnymi progami, np. http://www.apar.pl/regulator-temperatury-scd213e3-b.html
    Pierwszy próg (60): przekaźnik wewnętrzny regulatora załącza stycznik (dwie grzałki) natomiast próg drugi (78) obsługuje drugi przekaźnik wewnętrzny i poprzez stycznik załącza trzecią grzałkę (tą która "dobija" temperaturę do wartości zadanej.
    Dodatkowo regulator ma próg ALARM, który można ustawić powyżej w/w progów i odłączać całość lub w inny sposób sygnalizować zagrożenie przegrzaniem.

1
  • #3 29 Lis 2014 14:45
    Michał9974
    Poziom 2  

Rozrysowanie takiego shematujest takie proste czy takie trudne że nikt nie odpisuje.

0
  • #4 29 Lis 2014 14:46
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

W zależności na jaki regulator się zdecydujesz - to do niego schemat trzeba narysować...;)

1
  • #5 29 Lis 2014 16:19
    Michał9974
    Poziom 2  

Rozumiem dzięki za odpowiedź muszę się zastanowić nad tym regulatorem bo możliwe że wykorzystywał bym go na lato do szklarni do otwierania okien i drzwi zależnie od temperatury i wilgotności a wtedy to bardziej uniwersalny by się przydał. Na tej stronie co podałeś jest spory wybór do jutra wybiorę konkretny to wtedy o schemacie można myśleć.

0