Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Udostępnianie internetu z laptopa do telefonu.

29 Lis 2014 15:09 2244 6
  • Poziom 11  
    Witam, mam następujący problem:
    jeden telefon służy mi jako modem, ponieważ mam na nim kupiony duży pakiet internetowy. Tak więc "podpinam" laptopa do niego poprzez łączę Bluetooth (usługa DUN), aby móc korzystać z tego internetu. To działa bez problemu. Dodam, że ten pierwszy telefon to Samsung Avila - nie ma czegoś takiego jak WI-FI. Ale mam też drugi telefon (samsung galaxy s4 mini), gdzie internet jest mocno ograniczony, ale posiada Wi-fi. Chciałbym więc, udostępnić ten internet z laptopa do tego drugiego telefonu. Zmiana karty sim nie wchodzi w grę - pierwszy obsługuje zwykły sim, a drugi microsim. Dodam, że używam na laptopie systemu Windows 8.
    Próbowałem za pomocą netsh wlan hostednetwork (czy czegoś podobnego). Ok, w drugim telefonie wykrywa mi sieć wi-fi, ale telefon nie może uzyskać adresu IP. Co mam w takim razie zrobić?
  • Specjalista Sieci, Internet
    Sprawdź Connecty Connectify.
  • Poziom 11  
    A co to jest to Connecty ? Aplikacja na Androida, albo na Windowsa? Czy to jest pełna nazwa? Bo Google nie znajduje niczego, co nazywałoby się "Connecty" .
  • Poziom 11  
    Niestety program zbytnio nie chce działać (albo inaczej - będzie działał, jeśli zapłacę, a tego nie chcę robić). Dokładniej wywala błąd:
    Could not stop/start Hotspot because of invalid settings:
    This adapter type is only available to share in Connectify PRO
  • Poziom 11  
    A czy nie znacie jakiegoś sprawdzonego programu?
    VirtualRouter - nie pokazuje połączenia które chcę udostępnić.
    MypublicWiFi - przy instalacji i deinstalacji instalator się zawiesza, ale udało mi się uruchomić aplikację - udostępnia ona internet, ale tak, że w telefonie nie da się na żadną stronę wejść - Nie znajduje serwera DNS. Poza tym, rozłącza internet w laptopie. Poza tym, musiałem telefon zresetować, bo internet nie chciał się później połączyć... Co zauważyłem - program ten używa netsh, czy to czego sam używałem..