Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozgałęźnik sygnału RA-2x10 - Czy zasila wzmacniacz w antenie

prokicki 29 Lis 2014 16:49 1074 11
  • #1 29 Lis 2014 16:49
    prokicki
    Poziom 8  

Witam!
    Czy Rozgałęźnik sygnału RA-2x10 zasila także wzmacniacz w antenie?
    Chodzi o ten rozgałęźnik satserwis.pl/pokaz.php?nazwa=oferta/19/1903.dat

P.

0 11
  • #2 29 Lis 2014 21:29
    dr_z
    Poziom 16  

Witam. na podanej stronie nie ma o tym ani słowa "DC PASS" lub coś takiego, ale na moje oko to na 90% nie zasila.
    Po pierwsze producent nie wie co podłączamy do wejścia, może dipol anteny co stanowi zwarcie dla napięcia stałego.
    Druga sprawa to podłączenie 2 wzmacniaczy kaskadowo mogło by skutkować wzbudzaniem się lub przesterowaniem, co dawało by odwrotny efekt od zamierzonego.

0
  • #3 29 Lis 2014 21:31
    prokicki
    Poziom 8  

A jaki rozgaleznik bys polecil na dwa tv a najlepiej zeby byl w rezerwie na 3 ktory to pusci zasilanie do wzmacniacza?

0
  • #4 29 Lis 2014 22:21
    dr_z
    Poziom 16  

Jeżeli masz antene z wzmacniaczem na dachu to myślę że dowolny rozgałęźnik, byle przepuszczał stałe napięcie do zasilania wzmaka, czyli z opisem "DC PASS"

0
  • #5 30 Lis 2014 13:02
    prokicki
    Poziom 8  

Antena nie jest na dachu.
    https://www.google.pl/maps/search/Sopot+%C5%8...+47D/@54.4314935,18.5766421,28m/data=!3m1!1e3
    Klatka na rogu od środka L-ki 2 piętro (budynek ma 3 + poddasze), więc sygnał przebija jedną część budynku (kilka ścian). Sygnał z nadajnika z Chwaszczyno. Antena Multisat Y 16.
    Po podłączeniu dekodera opticum który puszcza do anteny napięcie 5V (wyłączyć można) mam na MUX 1 jakość około 97%, na MUX 2 jakość około 82% na MUX 3 skacze od 25 do 40% czyli zdarza się że przycina. Drugi dekoder to z ncplus mediabox + bez zasilania. Muszę więc mieć dobry rozgałęźnik, który zasili antene i uczciwie rozdzieli sygnał, najlepiej lekko wzmacniając by multiplex 3 był sensowny.

Domyślam się że coś takiego z aukcji allegro.pl/rozdzielacz-sygnalu-cyfrowego-dvb-t-full-hd-3-tv-i4797366889.html raczej omijać?

Rozgałęźnik sygnału RA-2x10 - Czy zasila wzmacniacz w antenie
    strzałką jest zaznaczone gdzie jest antena.

A wzmacniacz mam taki http://www.sklepsaturn.pl/wzmacniacz-antenowy-24db-we24a1-dpm.html.

Wczesniej miałem symetryzator ale zanim antene zamontowałem bawiać sie w innym pokoju podlaczylem zasilacz do kabla i musialem go spalić bo jakosc i sila na nim to 0 a wczesniej jak na chwile podlaczylem wewnatrz mieszkania ale przy balkonie tam gdzie jest strzałka była jakosc 80% na wszystkich multiplexach.
    Wiec moze symetryzator a pozniej rozdzielacz z wzmocnieniem sygnalu?

P.

Regulamin pkt 3.1.13.
    Popraw.
    Regulamin pkt 3.1.18.
    [SP5ANJ]

0
  • #6 30 Lis 2014 17:28
    Fotodetektor

Poziom 29  

Najlepiej abyś zakupił rozgałęźnik, który przepuszcza zasilanie od wejścia do wyjścia tzn. tylko w jedną stronę.
    Poszukaj w dobrym sklepie z techniką satelitarną.

0
  • #7 01 Gru 2014 11:13
    dr_z
    Poziom 16  

Nie jestem na 100% pewny może wyszły nowe produkty ale, zazwyczaj wzmacniacze antenowe są zasilane z 12V a jak kolega napisał dekoder podaje 5V w takim wypadku wzmacniacz będzie działać ale słabiej.
    Może tu jest cały problem.

Co do następnych pytań to:
    zawsze warto mieć wzmacniacz jak najbliżej anteny im dalej tym spada odstęp szum-sygnał, podłączając symetryzator do anteny i dopiero na końcu kabla wzmacniacz, wzmacniamy te same szumy ale słabszy sygnał.

0
  • #8 01 Gru 2014 12:31
    prokicki
    Poziom 8  

No to jaki rozgałęźnik byś polecił, który puści zasilanie do wzmacniacza 12 V ale nie będzie wzmacniał dalej sygnału? Wzmacniacz wtedy bym w antenie zostawił.

P.

0
  • #10 02 Gru 2014 17:49
    andpol 33
    Poziom 33  

Rozgałęźnik na 3 zewnętrzny z przejściem zasilania Link

0
  • #11 02 Gru 2014 17:54
    prokicki
    Poziom 8  

Tylko co mi da ten rozgaleznik jezeli zechce ogladac tv przez mediabox+ ktory nie puszcza zasilania? A opticum zasilanie puszcza tylko wtedy gdy jest wlaczony (gotowy do ogladania tv, nie w stanie czuwania).

0
  • #12 02 Gru 2014 17:58
    andpol 33
    Poziom 33  

Nie rozumiem problemu. Nie można założyć zasilacza? Ten, który podałeś w linku jest bardzo przyzwoity.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo