Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Climatronic nie grzeje Laguna I 99r

29 Lis 2014 17:13 1686 7
  • Poziom 6  
    Witam, posiadam samochód Reanult Laguna I 99r 1.8 16v w tym tygodniu podczas odpalania coś strzeliło i nie działało wspomaganie jako nie jestem za bardzo wtajemniczony (oraz przyczyn losowych) postanowiłem dojechać na parking pod blok co nie do końca się udało auto w trakcie drogi zgasło akumulator padł i temp. skoczyła na maxa. Dalej go pchałem i po telefonie do znajomego dowiedziałem się że to chyba pasek klinowy pękł, po holowaniu do mechanika diagnoza była prawidłowa. Mechanik wymienił pasek i rolkę wszytko niby było ok jednak później okazało się że climatornic nie daje ciepłego powietrza. Wszytko działa siła nadmuchu, każda pozycja na dół,szyba itd., temp. mogę zmienić ale leci tylko zimne powietrze. Nie znalazłem podobnego tematu więc czy ktoś wie co mogło się uszkodzić podczas zerwania paska. Zaznaczę że podczas uruchomienia klimy coś czasem dziwnie trzeszczy i cicho strzela ale po 1 min ustępowało i wszytko jak do tej pory działo .
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Admin grupy Samochody
    Jaki odcinek drogi był przejechany?
    Bez paska nie działała pompa wody.
    Silnik został pewnie mocno przegrzany, skutkiem może być pęknięta głowica, uszczelka pod głowicą, lub pęknięta tuleja.
    Na początek sprawdzić czy w układzie chłodzenia nie ma za dużego ciśnienia.
  • Poziom 18  
    FatboySlim napisał:
    co mogło się uszkodzić podczas zerwania paska
    z nawiewem nic
    Uszkodzone zęby w klapie nagrzewnicy
  • Poziom 6  
    Tak około 2 km max po zerwaniu po naprawie zrobiłem 120 km i z silnikiem nic dziwnego się nie dzieje temp. w normie na trasie i w mieście.
  • Admin grupy Samochody
    To trzeba odpowietrzyć układ chłodzenia.
  • Poziom 6  
    Dzięki za odpowiedź na razie nie mam czasu/kasy chociaż zimno nic chyba nie powinno się stać przy normalny użytkowaniu samochodu z tego powodu ?
  • Poziom 6  
    Może ktoś będzie miał dalszy pomysł, układ został odpowietrzony nagrzewnica przepłukana i niby obieg jest wszystkie rurki od ogrzewania są ciepłe ale nadal nie leci ciepłe powietrze. Silnik działa normalnie tak jak działał temp. lekko ponad połowę, spadku mocny nie odczuwam, olej w normie, chłodnica po złapaniu standardowej temp. ciepła na górze i dole. Niestety komp mechanik przez mróz padł i nie podłączyłem czy ktoś ma pomysł co może być przyczyną ??
  • Poziom 6  
    Przyczyną było kółko które steruje otwieraniem klapy od nagrzewnicy, coś powoduje że przy otwarciu na maxa silniczek nadal próbuje je obrócić i kółko nie wytrzymuje naporu