Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mitsubishi Pajero 2,5 - Nie odpala po remoncie

29 Lis 2014 18:29 3216 5
  • Poziom 8  
    Witam,

silnik 4d56 2,5 w Pajero z 2002r. Wersja z pompą elektroniczną 115km. Po kapitalnym remoncie (dół i głowica) nie odpala ...
    Remont z powodu wywalonej uszczelki pod głowicą. Przy okazji zregenerowane wtryski.

Rozrząd ok, ciśnienie sprężania po 33 bary na każdym cylindrze. Dalsze sprawdzanie doprowadziło do pompy. Odkręcone przewody od wtrysków. Nie podaje ani kropli paliwa. Paliwo do pompy dochodzi.

Wywala jedynie błąd 46 (Injection volume adjusting ROM system), ale pojawiał się także przed remontem, więc nie wiąże go z aktualną sytuacją.

Błędów w połączeniach podciśnienia nie biorę pod uwagę, powinien silnik odpalić i bez tego. Nie ma również zamontowanego alternatora (a więc i podciśnienia brak).

Gdzie szukać przyczyny ? Jaką drogę obrać ?
  • Poziom 39  
    4D56, masz pompę Zexel czy Kiki?
  • Poziom 8  
    Pompa Zexel 104700-3051, MR577145
  • Poziom 39  
    No to masz problem, widziałeś 3,2 did? Pompa na takiej samej flanszy jak 3,2? Bo nie trafił mi się taki 4D56, ale Zexel ma dwa czujniki na flanszy i jak to rozebrałeś, to ustawienie tylko na stole. Daj fotki, to będzie szybciej.
  • Poziom 8  
    3,2 did to inna historia.

Do demontażu pompy ściągnąłem koło, ponownie założyłem na klin. Nie ma tam żadnych czujników. Ustawia się jedynie koło pompy przy ustawieniu rozrządu na znak. Nie ruszałem nawet ustawienia łapy pompy - można by ją wtedy prawdopodobnie przestawić o kilka stopni, ale manual nic nie wspomina o ustawianiu tej pompy po demontażu, tak jak w wersji na linkę.
  • Poziom 39  
    Nie masz synchro, masz jakiś tester, zobacz czy widzi synchro w parametrach. Tego nie ustawiałem, mój był na linkę, ale jak sygnały się nie zgadzają to ster. nie wystawi dawki.