Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Schemat podłaczenia Centralki NEOGSM-PS z dwoma szyfratorami SATEL SZW-02

Beregost 29 Lis 2014 20:16 1911 7
  • #1 29 Lis 2014 20:16
    Beregost
    Poziom 9  

Witam Forumowiczów. Potrzebuje malej informacji. Musze podłączyć oprócz panelu dotykowego do centralki NEOGSM-PS, dodatkowe dwa szyfratory Firmy SATEL SZW-02 i nie mogę znaleźć opisu gdzie mam podłączyć parę pinów. chodzi mi dokładnie o C,C oraz ALM, i +LD -LD

dołączam zdjęcie jak by ktos był miły i dorysował kreska gdzie mam wpiąć te szyfratory to był bym bardzo wdzięczny

Schemat podłaczenia Centralki NEOGSM-PS z dwoma szyfratorami SATEL SZW-02

0 7
  • #2 29 Lis 2014 20:39
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

C, C do odpowiednio zaprogramowanego wolnego wejścia, ALM (jeśli musisz wykorzystywać) do odpowiednio zaprogramowanego innego wejścia, +LD i -LD do odpowiednio zaprogramowanego (według życzenia) wyjścia - oczywiście pamiętając o fakcie, że inaczej podłącza się do wyjścia OC, a inaczej do wysokoprądowego.

0
  • #3 29 Lis 2014 23:56
    kicajbas
    Poziom 26  

Witam
    Kol.sharp podał Ci zwięzłą odpowiedź. Gdybyś dalej nie wiedział o co chodzi, a nie posiadał instrukcji serwisowej do w.w szyfratorów to na stronie SATEL'a są do pobrania. T U T A J jedna, w załączniku druga.

Pozdr.

0
  • #4 30 Lis 2014 14:03
    Beregost
    Poziom 9  

Czyli jeśli dobrze rozumie mam podłączyć jedno C do jakiegoś wejścia od I1-I8 a drugie do Grand??? I zaprogramować w programie Partner GSM to wejście jako załącz wyłącz a jak ustawić rodzaj jako NC czy NO? Mam tam dać tez rezystor z pomiędzy C a np I7??? Pozostałe rzeczy nie muszę podłączać. Bo jak dobrze rozumie to LD+ i LD- można podłączyć pod jakiś inny układ jako stycznik. A ALM nie muszę w ogóle podłączać? Czy panowie dobrze to zrozumiałem???

0
  • #5 30 Lis 2014 14:49
    sharp
    VIP Zasłużony dla elektroda

Beregost napisał:
    mam podłączyć jedno C do jakiegoś wejścia od I1-I8 a drugie do Grand
    Nie Grand, tylko GND. Tak.
    Beregost napisał:
    I zaprogramować w programie Partner GSM to wejście jako załącz wyłącz
    Tak, z tym, że włącz w obu urządzeniach tryb monostabilny - unikniesz sytuacji, że na jednej klawiaturze masz czuwanie załączone, a na drugiej wyłączone. Także w takim przypadku możesz klawiatury (Satele) połączyć równolegle - zaoszczędzisz jedno wejście.
    Beregost napisał:
    a jak ustawić rodzaj jako NC czy NO
    Twoja wola - jednak musisz ustawić to zarówno w klawiaturach, jak i w module.
    Beregost napisał:
    Mam tam dać tez rezystor z pomiędzy C a np I7
    Wiesz, co to NC, NO?
    Beregost napisał:
    LD+ i LD- można podłączyć pod jakiś inny układ jako stycznik
    sprawdź w instrukcji szyfratora, co to za styki i do czego możesz je wykorzystać?
    Beregost napisał:
    A ALM nie muszę w ogóle podłączać?
    Nie musisz, ale możesz - sprawdź w instrukcji szyfratora, co to za wyjście.

PS. klawiatura Ci nawala - powtarza znaki zapytania ;-).

0
  • #6 30 Lis 2014 17:14
    Beregost
    Poziom 9  

Tak wiem nie do ziemi tylko do masy :), TAK wiem co to NC, NO normalnie zamknięty, otwarty. Tak zrozumiałem i wiem ze zle zadałem pytanie. Chodziło mi raczej czy mam stosować rezystor na zaciskach TMP?

PS. Moje myślenie wyprzedziło pisanie :)

0
  • #8 08 Lis 2015 20:52
    marcindzien
    Poziom 2  

Witam,
    a czy ktoś może podpowiedzieć laikowi jak podłączyć do alarmu ROPAM mgsm4.0 czujkę BINGO aby reagowała na otwarcie czujnika , na obiekt .
    2xRelay - to styki przekaźnika - zazwyczaj NC podłączymy je do centralki na GND oraz a Wejście I1 np?
    2 x TMP- gdzie je podłączyć ?

Dziękuje za pomoc.

0