Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myszka A4TECH X-700F - Obecność diod na wyjściach impulsatora i przełącznika.

yoachim95 29 Lis 2014 20:54 1812 2
 • #1 29 Lis 2014 20:54
  yoachim95
  Poziom 15  

  Witam. :)
  Przygotowuję pewien projekt i potrzebuję rozwiązania, które będzie umożliwiało mi sprawne poruszanie się po menu i wygodną komunikację z urządzeniem. Początkowo myślałem o zastosowaniu 3 przycisków (lewo, prawo, enter), następnie pomyślałem o impulsatorze mechanicznym z wbudowanym przyciskiem.

  Myszka A4TECH X-700F - Obecność diod na wyjściach impulsatora i przełącznika.

  Impulsator wydaje się najbardziej ''nowoczesnym manipulatorem'', jednak klasyczny impulsator wyglądałby nieestetycznie w moim przypadku.

  Postanowiłem wykorzystać ''kółko'' z myszki komputerowej. Taki impulsator będzie się dużo lepiej prezentował niż standardowy... Jednak zastanawia mnie jedna rzecz - po co na wyjściach impulsatora oraz przycisku znajdują się diody półprzewodnikowe? Czy one są przystosowane do pracy z resztą podzespołów myszki, czy akurat takie modele impulsatorów mechanicznych ich wymagają? Czy po prostu jest jakieś zabezpieczenie? Szukałem trochę informacji w internecie jednak znalazłem tylko coś związanego z impulsatorem optycznym, który jednak działa na innej zasadzie...

  Myszka A4TECH X-700F - Obecność diod na wyjściach impulsatora i przełącznika.

  Poniżej znajdują się zdjęcia z omawianym impulsatorem oraz zaznaczone są wyprowadzenia przycisku oraz enkodera (czerwone okręgi) oraz mocowania enkodera (niebieskie okręgi). Przy tym ''kółku'' sam zamontowałem już ''ograniczniki'', żeby ośka kółka znajdowała się w prawidłowym miejscu.

  Myszka A4TECH X-700F - Obecność diod na wyjściach impulsatora i przełącznika. Myszka A4TECH X-700F - Obecność diod na wyjściach impulsatora i przełącznika. Myszka A4TECH X-700F - Obecność diod na wyjściach impulsatora i przełącznika.


  Bardzo dziękuję za pomoc, pozdrawiam. :)

  0 2
 • Pomocny post
  #2 29 Lis 2014 21:57
  piotrva
  Moderator na urlopie...

  Wygląda to na jakiś odczyt matrycowy, czy coś w tym stylu dla tego układu, na szybko analizując połączenia.
  To jest impulsator mechaniczny, więc jeśli chcesz go zastosować poza układem myszki, to po prostu odetnij go od całej reszty i podłącz zgodnie z zasadami podpinania impulsatorów mechanicznych (czyli eliminacja drgań styków etc.)

  0
 • #3 29 Lis 2014 22:12
  yoachim95
  Poziom 15  

  Rozumiem. :) Bardzo dziękuję za pomoc oraz wskazówkę dotyczącą umieszczania obrazków z linków. :)
  Pozdrawiam. :)

  0