Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

renault laguna 2.0 8v 98 ro fl - słabe ogrzewanie

lyli23 29 Nov 2014 21:07 2331 15
    lyli23
    Level 8  
    Witam mam taki problem ze moja laguna 98 z gazem ma slabe ogrzewanie .Wyjmowałem i czysciłem juz nagrzewnice temperatura plynu chłodzącego dochodzi do 90 stopni czyli plyn jest dobrze nagrzany ale w samochodzie ze wszystkich kratek nawiewu leci chłodne powietrze nie mam pojecia co moze byc nie tak ,nadmieniam jeszcze ze jest to wersja z klimatyzacją manualną prosze o pomoc bo zima idzie a w aucie zimno jak na dworzu
    lyli23
    Level 8  
    nagrzewnica jest jak nowka sam ją czysciłem rozebralem powyjmowałem te wszystkie spiralki nagrzewnica jest ok ale dzieki
    jaceqp
    Level 11  
    Może wygląda ok ale ma gdzieś w rurkach zator? A jeśli nie w samej nagrzewnicy to może przed... Udałoby ci się sprawdzić przelotowość układu nagrzewnicy?
    lyli23
    Level 8  
    nagrzewnica jest napewno dobra bo jak ją czyscilem to mialem wszystkie kanały czyste i jeszcze jedno weze do nagrzewnicy obydwa są gorące czy to moze byc cos ze sterowaniem cieplym powietrzem jak sie dostac do tych klapek co otwierają cieple i zimne powietrze
    jaceqp
    Level 11  
    lyli23 wrote:
    ...weze do nagrzewnicy obydwa są gorące czy to moze byc cos ze sterowaniem cieplym powietrzem

Jeśli dobrze rozumiem to każda nagrzewnica ma wlot i wylot więc jeśli obieg pracuje to i na wlocie i wylocie płynu będziesz miał ciepło. Nie sądzę aby obieg cieczy w nagrzewnicy znacznie zmniejszał temperaturę węża wylotowego...
    lyli23
    Level 8  
    wlot i wylot są gorące znaczy, że obieg w nagrzewnicy jest dobry wiem na 100% ,że to nie jest wina nagrzewnicy, bo ją czyściłem lecz chyba jest to coś, ze sterowaniem zimnego i ciepłego powietrza. Jak się tam dostać żeby zobaczyć czy jak ustawie na ciepłe powietrze to czy nie leci też zimne?.
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    lyli23 wrote:
    wlot i wylot sa gorace znaczy ze obieg w nagrzewnicy jest dobry wiem na 100% ze to nie jest wina nagrzewnicy,bo ją czyscilem lecz chyba jest to cos ze sterowaniem zimnego i cieplego powietrza jak sie tam dostac zeby zobaczyc czy jak ustawie na cieple powietrze to czy nie leci tez zimne

Myślę, że doskonale wiesz w czym jest problem. Znajdź klapę sterującą wymianą powietrza i pewnie okaże się że jest uszkodzone jej sterowanie tj. urwane cięgno.
    Niestety nie pomogę Ci bo nie wiem gdzie się dokładnie znajduje.
    szymitsu21
    Moderator of Cars
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    Od strony pasażera jest cięgno.
    Po drugie nie wyobrażam sobie czyszczenia nagrzewnicy w lagunie bo ona ma w rurkach kręcone blaszki i czyszczenie g..... daje.

swoją drogą mało którą nagrzewnicę da się doprowadzić do stanu używalności po zapchaniu.
    Ale skoro autor jest pewien swojej pracy to może jednak się da:).
    saly
    Level 32  
    Skoro oba we ze gorące tak samo to jest raczej drożna, klapa mieszacza CIEPŁO/ZIMNO zawieszona.
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Sprawa jest prosta albo zanurkujesz i zastrujesz ręcznie cięgno .

Albo po prostu nagrzewnica jest zakamieniona i nie oddaje ciepła, i tylko tracimy czas na pisanie bez sensu.
    Bo jeszcze nigdy z laguny nie udało mi się przywrócić do stanu pierwotnego, czyli sauny w samochodzie.

Ale to jest wina jeżdżenia na wodzie.
    lyli23
    Level 8  
    dziekuje za podpowiedzi wiec chyba wymienie nagrzewnice koszt nie jest za wielki a moze pomoze dziekuje wszystkim dam znac czy pomoglo po wymianie
    User removed account
    User removed account  
    Strumien swiadomosci swia
    Level 43  
    Strumien swiadomosci swia wrote:
    Bo jeszcze nigdy z laguny nie udało mi się przywrócić do stanu pierwotnego, czyli sauny w samochodzie.
    wilson1980 wrote:
    Witam ponownie jednak wymiana nagrzewnicy pomogła to nie to samo co wyczyszczenie starej musiała być już tak zakamieniała że nie oddawała ciepła więc wymiana na nową pomogła dziękuje za wszystkie odpowiedzi

To prawda tylko wymiana na NOWĄ.