Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

avr + siemens m35

Oegnus 07 May 2005 16:03 4826 4
    Oegnus
    Level 1  
    Czy ktos moglby mi przeslac schemat podlaczenia tego telefonu do kontrolera ?
    Probowalem juz podlaczac m.in. tak, ze podaje na telefon sygnal 3.3 V i przegladalem gotowe schematy ale nie dziala :(
    Z kontrolera wysylam wlasciwy sygnal i wlasciwe komendy AT ale telefon nie reaguje.

z gory dzieki
    Tomek
    jotbeage
    Level 11  
    Hej.
    Proponuje na poczatek przetestowac kabel i/lub telefon. Dolaczam program, ktory to umozliwia. Nalezy podlaczyc komorke przez COM1 (koniecznie COM1) do PC, odpalic program i wyslac komende "at" + ENTER. W odpowiedzi powinno przyjsc OK, jezeli nie - wystapil problem ze sprzetem.
    Warto pamietac, ze komorka pracuje z predkoscia 19 200 bodow, wiec nalezy sprawdzic jeszcze to ustawienie.
    Polecam wykorzystac uklad MAX232 - zbudowac standardowa aplikacje i wlaczyc ja pomiedzy telefon i AVRa (ja tak zrobilem i dziala jak nalezy). Na pinie 4 kabla od m35 MUSI byc napiecie +7 do +12. Jezeli go nie bedzie - kabel nie bedzie pracowal (moze Tobie brakuje wlasnie tego napiecia?).
    LordBlick
    VIP Meritorious for electroda.pl
    jotbeage wrote:
    Polecam wykorzystac uklad MAX232 - zbudowac standardowa aplikacje i wlaczyc ja pomiedzy telefon i AVRa
    Po co ? Poziomy napięć sygnałów w tym telefonie zmieniają się od 0 do ok. 3V, a AVR-a też warto zasilić napięciem 3V i problem z głowy, tylko nie zapomnieć Tx ->Rx i Rx <- Tx.
    jotbeage
    Level 11  
    MAX232 pozwala na zachowanie pelnej uniwesalnosci, nie trzeba sie przejmowac napieciami na wyjsciu telefonu. Poza tym nie zawsze da sie zasilac uklad 3V, niektore elementy nie toleruja takiego napiecia. Podsunalem tylko pomysl:))) Tak nawiasem wydaje mi sie, ze telefon dzieki temu ma jako taka "ochrone" (przy przepieciu spali sie kabel, a nie komorka)
    LordBlick
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Cały problem w tym, że kable do komórek zawierają również MAX232 we wtyku i zasilanie pobierają z dodatkowych linii "COM-a". Tak więc dochodzi konieczność modyfikacji zasilacza i kombinowania naokoło, czyli w sumie pomysł średni... Można zastosować 2 buforki zasilane z poziomów napięć układu i poziomów napięć telefonu. Można zbudować też coś takiego na 4 tranzystorach NPN i kilku rezystorach. Wartości rezystorów nie są oczywiście ostateczne... ;)