Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki tv do 2500-3000 zł ? 48+ cali

Dzonzi 29 Lis 2014 21:35 2532 11
  • #1 29 Lis 2014 21:35
    Dzonzi
    Poziom 12  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    4 x 5[m]
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    przeważnie na przeciwko, czasem bokiem.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Słońce świeci między tv a widzem, ale w dzień mało bede oglądał, a jak już to zasłonie żaluzją i mam ciemno jak w nocy
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    nie posiadam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Full HD, możliwość oglądania filmów bezpośrednio z dysku flash / dysku zewnętrznego
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Dvb-t
    10 .Jakie urządzenia?
    pc, dysk zewnętrzny
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Około 2-3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    taką żeby było dobrze oglądać i żeby nie odbijało obrazu z pokoju
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    90% to filmy 1080p lub 720p, reszta sport i programy informacyjne
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Chętnie bym pograł gdyby był w miarę niski input lag.
    16. Preferencje co do marki?
    Coś w miare wytrzymałego a nie jakiś syf jak toshiba. Myśle nad Samsungiem, Phillisem lub Panasoniciem
    17. Preferencje co do wielkości?
    48-55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Lubię dobrą jakość obrazu i dźwięku - tak więc denerwuje mnie kiepska jakość.:)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    Chciałbym wydać ok. 3000zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie zależy mi na 3D, na pewno nie będę oglądał, bo się mózg psuje.

Mogę ew. dokupić głośniki 2.0.
    Zastanawiam się na trzema modelami: Philips 55" LED 55PFH5609, Samsung 55 LED UE55H6400 lub PANASONIC TX-48AS640E. Z tym, że Samsung to absolutny maks jaki mogę dać, a i tak mnie będzie serce bolało nad wydaniem 3300 na tv.

Panasonic mi sie podoba, bo dobra jakość obrazu i tanie w miarę, tylko nie wiem czy 48 cali to nie za mało. O tym Philipsie nic nie wiem, ale cena myślę, jest adekwatna do 55 i jest wart przemyślenia...

0 11
  • #2 30 Lis 2014 15:01
    Dzonzi
    Poziom 12  

ref.......,..............................

0
  • #3 30 Lis 2014 20:16
    jacekRCA
    Poziom 25  

Znalazłeś całkiem dobre pozycje na te wymagania, można jeszcze dorzucić do rozważań LG 55LB650. Plusy tego to multimedialność i smart TV. Myślę, że diabeł tkwi w szczegółach, trzeba teraz zestawić je i zdecydować, który będzie odpowiedni. Przy 3D mózg się nie psuje, ale oczy potrafią, dlatego lepiej mieć pasywne 3D w telewizorze.

0
  • #5 03 Gru 2014 09:11
    grzesiek06
    Poziom 12  

Wybrałbym LG lub Philipsa.
    Nie wiem, jak teraz wygląda w Samsungu własna numeracja kanałów. W nieco starszych modelach nie było własnej numeracji.

0
  • #6 05 Gru 2014 21:30
    Kenema
    Poziom 14  

philips.. mój idealny telewizor do wyrzucenia na śmieci. Nawet biednym bym go nie dał bo by mnie przeklinali za ten aż zajebisty soft!! Telewizor obraz ma może i b. dobry ale co z tego jak Ci się zawiesi i będziesz musiał wtyczkę z prądu wyciągnąć?

0
  • #7 07 Gru 2014 03:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To wyrzuć go i uzdrowisz swoje życie.
    Zaczynasz opluwać już co się da.
    I nie masz pojęcie jak działają poszczególne modele bo ich nawet na oczy nie widziałeś.

0
  • #8 08 Gru 2014 08:55
    grzesiek06
    Poziom 12  

Kenema napisał:
    philips.. mój idealny telewizor do wyrzucenia na śmieci. Nawet biednym bym go nie dał bo by mnie przeklinali za ten aż zajebisty soft!! Telewizor obraz ma może i b. dobry ale co z tego jak Ci się zawiesi i będziesz musiał wtyczkę z prądu wyciągnąć?

Tak, to jest znaczny mankament. U moich rodziców, którym nie zależało na Smart TV, pojawił się inny problem - złącze CI nie zawsze pracuje tak jak powinno i sporadycznie niektóre płatne kanały nie zaskakują. Zazwyczaj wystarczy przełączyć na kanał podstawowy, np. TVP1 i wyłączyć telewizor. Po włączeniu wszystko jest ok.

0
  • #9 08 Gru 2014 14:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wgraj ostatni update i będzie ok.

0
  • #10 09 Gru 2014 08:39
    grzesiek06
    Poziom 12  

Update nie pomaga. Inna sprawa, że na LG nie ma tego problemu, u sąsiada na Samsungu jest, choć bardzo sporadyczny. Inna sprawa, że na Philipsie całymi tygodniami nic się nie dzieje, po to by potem w ciągu 2-3 dni przytrafiło się kilka razy. Generalnie nie jest to jakiś wielki problem. Inna sprawa, że wcześnie, na starszym telewizorze, także kilka(naście) razy w ciągu 5 lat (może więcej) przytrafiło mi się coś takiego na dekoderze od "kablówki".

0
  • #11 10 Gru 2014 02:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja nie robiłęm od fabrycznych ustawień żadnych up date i nigdy mi się nie zawiesił - mam 55PFL7108.

0
  • #12 10 Gru 2014 09:30
    grzesiek06
    Poziom 12  

Chodzi mi o model 40PLF5537h. Nie pamiętam dokładnie, kiedy był ostatni update (był możliwy), ale przynajmniej kilka miesięcy temu
    Jak już pisałem, na razie tego problemu nie znalazłem jedynie w przypadku LG. Zatem zapewne może chodzić o coś innego - moduł CAM, wina może leżeć również po stronie "kablówki". Jak wcześniej zaznaczałem nie jest to jakieś wielkie uniedogodnienie, bo pojawia się bardzo sporadycznie.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo