Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laser Jet HP 1100 - Pobiera kilka kartek

waljo 29 Lis 2014 21:48 2385 13
  • #1 29 Lis 2014 21:48
    waljo
    Poziom 21  

Drukarka jak w temacie stara ale cały czas działa. Wiem, że temat był poruszany wiele razy ale nie znalazłem rozwiązania problemu więc piszę z prośbą o pomoc. Drukarka po wymianie separatora i rolki (oryginalne). Sprawdziłem też gumki, które są pod rolką wciągającą papier wyglądają na dobre dla pewności przetarłem je drobnym papierem ściernym bo były trochę wyślizgane. Cały czas niestety jest problem z kartami, wciąga po kilka albo zauważyłem, że rolka wciągająca kartkę wykonuje trzy obroty co powoduje wciąganie następnej kartki kiedy poprzednia jeszcze nie przeszła całego toru czy to jest normalne?. Kartki są popychane przez tylną część podajnika i wpadają pod rolkę oczekując na następne podanie ale czasami wpadają za głęboko co powoduje wciąganie tylu kartek ile się ześlizgnie z podajnika. Czy można np wkleić grubsze gumki na tych plastikowych elementach pod rolką wciągającą? zdjęcie poniżej. Co do tych gumek w tych separatorach to nie widzę ich roli bo patrząc na kartkę to rolka pobiera kartki z góry czyli z nad tych gumek i pobiera ile chce jedną dwie albo cztery. Przytrzymują one kartki od spodu, a rolka pobiera zawsze górną (albo kilka). Drukarka jest niezwykle tania w eksploatacji i jestem z niej zadowolony jednak to wciąganie papieru mnie dobija. Mogę poprosić o radę jak się pozbyć problemu?.

0 13
  • #2 29 Lis 2014 23:26
    henryk251
    Poziom 12  

Stawiam na wyrobione panewki feeder assembly.

0
  • #3 30 Lis 2014 10:17
    waljo
    Poziom 21  

Nie ma żadnego luzu na wałkach wszystko sztywne. Te wałki wyjmowałem bo urwał się ten wodzik, który jest na spodzie sprzężony z czujnikiem papieru i musiałem go zregenerować.

0
  • Pomocny post
    #4 30 Lis 2014 11:33
    Darek0024
    Poziom 16  

Sprawdź czy elektromagnes od rolki pobierania się nie skleja.

Laser Jet HP 1100 - Pobiera kilka kartek

Miejsce sklejania Ci zaznaczyłem na czerwono. Jeżeli się skleja to usuń taką gąbkę która tam siedzi i wyczyść dokładnie miejsce gdzie siedziała.

1
  • #5 01 Gru 2014 17:39
    waljo
    Poziom 21  

Gdzie ten elektromagnes znaleźć?

0
  • Pomocny post
    #6 01 Gru 2014 18:23
    piotrek1980
    Poziom 15  

Osobiście obstawiam na klejący elektromagnes, ściągnij obudowę i bodajże z prawej strony i tam on jest :D

1
  • #7 10 Gru 2014 20:54
    waljo
    Poziom 21  

Zobaczę, może i tak jest bo irytuje mnie to kilkukrotne kręcenie się wałka pobierającego kartki. Jak się przytrzyma kartkę palcem to wydać jak ciągnie następną pomimo, że poprzednia jeszcze nie opuściła drukarki. Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa czy nie wynika to z nieprawidłowego sterownika drukarki gdyż jest ona podłączona do komputera z win7. Podobno sterowników do niej nie ma pod win 7. Obecne sterowniki pochodzą z systemu zainstalowała się sama po podłączeniu do komputera. Czy to możliwe?. Teraz wpadło mi to do głowy bo jak kilka razy popycha zabierak kartkę to może się zdarzyć, że przy kilki linijkach tekstu do druku wciągnie kartkę do druku natomiast zabierak jeszcze nie skończył się obracać i pociąga następna kartkę. Tak to też wygląda w realu pierwsza kartka wychodzi z drukarki, a następna weszła do połowy uruchamia pierwszy czujnik papieru i się zacina. Przy takim problemie to żaden separator nie da rady. Może to jednak sterowniki gdzieś źle podają impulsy na elektromagnes od zabieraka?. Może ktoś wie gdzie znaleźć odpowiednie sterowniki?.

0
  • Pomocny post
    #8 10 Gru 2014 21:04
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 10 Gru 2014 22:34
    waljo
    Poziom 21  

OK jutro sprawdzę policzyłem, że rolka wciągająca pięć razy zabiera papier i ten piąty raz to właśnie zabiera kolejną niepotrzebną kartkę. Czy napięcie na elektromagnes jest sprzężone z pierwszym czujnikiem, który jest przy rolce wciągającej?. Bo kiedyś miałem z nim problem bo się złamał i go skleiłem wydaja się, że dobrze ale może co się przestawiło.

0
  • Pomocny post
    #10 10 Gru 2014 22:45
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 13 Gru 2014 17:17
    waljo
    Poziom 21  

Niestety uszkodził się wałek na którym osadzona jest rolka pobierająca papier wałek jest rurką, która pękła wewnątrz, podejrzewam, że na skutek wyciągania kartek ręką. Musze znaleźć te część i dopiero ruszyć dalej chociaż coraz bardziej skłaniam się do zakupu jakiejś innej używanej drukarki np. HP 2015, a tę naprawić i mieć jako drukarkę awaryjną. Póki co rozglądam się za tym wałkiem bo bez niego ani rusz.

0
  • #12 18 Gru 2014 11:47
    waljo
    Poziom 21  

Witam ponownie, wałek wymieniony, założyłem nowy oryginalny separator i nadal nie ma zmian. Nadal zabierak pobiera kartki pomimo, że kartka przejdzie przez cały tor druku. Chyba jest problem w jakimś czujniku, który urychamia ten elektromagnes o którym była wyżej mowa. No i faktycznie miał takie lekkie zacięcia to jakaś pozostałość po chyba gąbce i zwora do tego się kleiła. Wyczyściłem i jest ok. No więc co odpowiada za uruchamianie zabieraka i to ile razy ma się kręcić. Myślę, że on powinien zakręcić się raz może dwa i to wszystko czekać aż wyjdzie kartka i dopiero się ponownie uruchamiać.

0
  • #13 29 Gru 2014 12:11
    waljo
    Poziom 21  

Zauważyłem, że mechanizm pobierania papieru ustawia się w różnych pozycjach. Sądzę, że zawsze powinien on ustawiać się w jakiejś pozycji ZERO, a ten po włączeniu drukarki do sieci ustawia się różnie robi kilka obrotów zabierakiem i staje w przypadkowej pozycji. Na boku jest krzywka z dwoma ząbkami, która myślę, że powinna w pozycji ZERO być ustawiana w taki sposób aby ten mniejszy ząbek naciskał element popychający papier do podajnika ale nie zawsze tak się dzieje. Przejrzałem czujniki papieru ale wyglądają na dobre. Nie zacinają się chodzą lekko. Jak taki czujnik sprawdzić da się to jakoś zrobić? tak wygląda, że są to jakieś czujniki optoelektroniczne ale w ciemności nie widać żadnego światła. Ten pierwszy działa bo po jego naciśnięciu zmienia się dioda z żółtej na zieloną.

0
  • #14 05 Sty 2015 13:23
    waljo
    Poziom 21  

Witam myślę, że chyba mogę zakończyć temat, a to dla tego, że sprzęt zadziałał. Wszystko wróciło do normy kartki pobierane są wzorcowo czy to nowe czy też już zadrukowane, wrzucane do podajnika równiutko czy też trochę krzywo. Powodem był jak Darek0024 i piotrek1980 oraz Sługa WSI pisali - elektromagnes. Zgniła gąbka, która była pomiędzy zworą, a cewką. Wyczyściłem miejsce po gąbce podłączyłem i magnes ładnie łapał, a kartki nadal pobierane były przypadkowo bo przypadkowo zatrzymywał się zabierak i podajnik kartek tak jak opisałem wyżej. Po ponownym rozkręceniu całego mechanizmu napędowego zauważyłem, że magnes cały czas trzyma, delikatne ruszenie zworą i magnes puszczał. Sytuacja nie poprawiła się nawet po "podciągnięciu" sprężynki na zworze. Wychodzi mi na to, że chyba jakiś magnetyzm szczątkowy pozostaje po zniknięciu napięcia na cewce i przytrzymuje zworę. Wszystko wróciło do normy jak oddzieliłem taśmą izolacyjną zworę od cewki. polecam wszystkim, którzy mają problemy z pobieraniem kartek aby przejrzeli ten elektromagnes myślę, że jest on jednym z powodów problemu poza tym też oczywiście sam separator. Dostać się do elektromagnesu jest ciężko bo trzeba rozkręcić całą plastikową obudowę i dodatkowo mechanizm napędowy ale to już pestka. Tak myślę, że można też magnes sprawdzić delikatnie palcem bo raczej nie da się tego zobaczyć. Trzeba odkręcić tylną obudowę i dotknąć zworę jak, ona podczas pobierania kartek trzyma to znaczy, że mamy z nim problem. Magnes powinien tylko raz się włączyć i raz obrócić zabierak i zatrzymać się. Następny jego zadziałanie jest dopiero przy następnej kartce. Elektromagnes jest jednym z elementów, które "zerują" cały zabierak kartek jeżeli tam jest coś nie tak to zabiera po kilka kartek na raz bo elektromagnes nie powoduje wyłączenia zabieraka w odpowiednim miejscu. Problem z naprawą polega też na tym, że można działanie całego mechanizmu prześledzić gdy wszystko jest złożone podczas normalnego drukowania inaczej nic nie działa. Byłem pewien, że za pobieranie kartek odpowiada tylko separator ale okazuje się, że jest inaczej. Trochę długo ale opisałem to krok po kroku żeby było wszystko jasne. Drukarka ma 122400 wydrukowanych kartek i dział świetnie miałem się jej pozbyć ale będę z niej dalej korzystał. Dzięki wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

4