Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Arrow Multisolution Day
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki programator obsługuje ATMEL - AT89S8253?

koragreg 29 Lis 2014 22:00 1158 5
  • #1 29 Lis 2014 22:00
    koragreg
    Poziom 10  

Witam,
    jaki programator obsługuje układ AT89S8253, oczywiście zależy mi na porcie usb, gdyż wymiana komputera z portem RS lub LPT to dzisiaj jest już wyczyn. Z portem RS jeszcze można się spotkać, ale też mają swoją cenę :) .
    Wiele programatorów spotkałem na usb, ale ich działanie pozostawia wiele do życzenia.
    Dzięki z góry za pomoc.

Poprawiono temat i post]
    [_P_]

0 5
  • Arrow Multisolution Day
  • #2 29 Lis 2014 22:13
    michalko12
    Specjalista - Mikrokontrolery

Najlepszym wyjściem będzie zrezygnowane ze stosowana tego mikroprocesora, oczywiście jeśli jest taka możliwość.

0
  • Arrow Multisolution Day
  • #4 23 Gru 2015 23:18
    koragreg
    Poziom 10  

Witam
    w opisie układu co do programowania w załączniku str. 42 43. Sam sposób podłączenia układu do programowania ma się kiepsko jak do tych co wiele firm sprzedaje programatory USBISP lub ASP. W opisach jest że można programować układy (podana lista...) między innymi AT89S8253 ale wg. załącznika kiepsko to wypada.
    Wobec tego mam pytanie - czy zna ktoś w jaki sposób mogę ten układ zaprogramować oraz ściągnąć program który się na nim znajduje. (zrobić kopie bezp.) oraz jakie napięcie programowania powinno być ustawione i co z zegarem??
    Układu nie mogę zmienić
    mam programator usbisp

0
  • #6 25 Gru 2015 19:27
    vania
    Poziom 22  

koragreg napisał:
    Wobec tego mam pytanie - czy zna ktoś w jaki sposób mogę ten układ zaprogramować oraz ściągnąć program który się na nim znajduje. (zrobić kopie bezp.) oraz jakie napięcie programowania powinno być ustawione i co z zegarem?
    Czy procesor nie jest zabezpieczony przed odczytem? AT89Sxxxx mają odpowiedni LOCKBIT? W programatorze musiałbyś wymienić firmware na obsługujący procki AT89Sxxxx (link gdzieś w temacie) tylko trzeba sprawdzić czy programator który masz jest z tym firmware kompatybilny. Programujesz/odczytujesz w układzie w którym pracuje lub musisz sobie zrobić przystawkę z podstawką i kwarcem. Potrzebne linie MOSI, MISO, SCK, RESET. Zasilanie +5V, kwarc np 12MHz wraz z kondensatorami 10-22pF. Kondensator 100nF przy nodze Vcc do masy.
    Jeśli coś robisz na tych procesorach w ilości nawet kilku szt miesięcznie to opłaca się zainwestować w programator TL866 (ostatnio zapłaciłem 39USD z darmowa wysyłką i dotarł w ciągu 7dni z Chin)

0