Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

antenowa instalacja zbiorcza po 2013

29 Lis 2014 22:57 828 5
 • Poziom 10  
  Witam
  Jestem w trakcie rozkładania instalacji teleinformatycznej w nowo budowanym obiekcie mieszkalnym 16 rodzinnym 4 piętra oraz garaż. Mam pytanie do osób które wykonały taką inst i są po odbiorach budowlanych czy kable antenowe i utp oraz światłowody wychodzące z skrzynki teleinformatycznej od mieszkania abonenta powinny się schodzić w jednej szafie krosowej . Czy można to podzielić na skrzynkę rtv (anteny) i szafę krosującą 19 cali (światłowody i utp) podwieszone pod sufitem w garażu koło siebie.Problemem jest to że nie ma wydzielonego odrębnego pomieszczenia ,chyba że sprzątaczką się zabierze.
 • Poziom 39  
  Zwróć również uwagę na dostępność do tych skrzynek osób nie powołanych.
  Można spokojnie montować dwie niezależne skrzynki.
 • Moderator
  Rozszerzę nieco wypowiedź: obowiązujące prawo nagazuje udostępnić każdemu operatorowi dostęp do infrastruktury, celem świadczenia usług. Licz się z tym. ze tych "skrzynek" może być więcej niż dwie. Dobrym rozwiązaniem jest wydzielenie powierzchni/kubatury przy pomocy np. stalowej klatki z siatki do której można "wpuścić" wszystkich operatorów.
 • Poziom 10  
  Witam
  Dziękuje za zainteresowanie tematem .No właśnie mam dwa warianty.pierwszy wariant to montuje jedną szafkę krosową u15 sze 600 gł 800 wys 800 wkładam 2U utp 5e ,2U na kable światłowodowe ,2U anteny połączone do multiswitcha w tej szafie oraz zapasy wszystkich kabli zwinięte na dnie .2 wariant U15 szafa wkładam tylko 2U utp5e i 2U światłowody zapasy na dnie szafy oraz obok szafkę rtv niepodłączoną do szafy krosowej . Pytanie mam takie jak przyjdzie operator kablowy albo telefoniczny lub internetowy (oczywiście bez nazw) i co on ma zrobić wpakować się do szafy krosowej gdzie nie ma już miejsca czy montuje swoją skrzynkę i rynienkami doprowadza przewody do szafy krosowej i dopina się do gotowych przygotowanych patch paneli.Albo od razu postawić szafę 42U sze 800,gł800,wys2000 tylko czy nie na wyrost to będzie

 • Poziom 30  
  Poczytaj tu bo raczej daj tę większą szafę.
  Masz miejsce daj większą bo to nie wiadomo co będzie. Możesz wszystko poukładać i trzymać porządek ;)

  http://www.dipol.com.pl/szafa_rack_19_24u_600x800_mm_stojaca_signal_R912012.htm
  http://www.dipol.com.pl/signalnet_instalacje_...niczne_w_budynkach_wielorodzinnych_bib219.htm

  i fajne szafy masz tu:
  http://signati.pl/produkty/szafy-serwerowe/szafa-serwerowa-47u.html
 • Moderator
  Szafy rakowe mają to do siebie, że zawsze są za małe.
  Licz się jednak z tym, że operatorzy najczęściej zamykają swoje urządzenia w skrzynkach a te dopiero montują na ścianie lub suficie.
  Pozostaje pytanie czy operatorzy - którzy przejdą - dysponują sprzętem do instalowania w szafach, co nie zawsze jest takie oczywiste.
  Dlatego "na początek" zakończyłbym wszystkie kable i światełka w niewielkiej skrzyni, ale tak pozaszywane, by można było całą listwę przenieść do większej szafy bez potrzeby ponownego szycia czy przedłużania. Trzeba po prostu uważać z układaniem kabli, by przez otwory przełożyć cały zaszyty panel.
  Szafę RTV najlepiej jest jednak postawić oddzielnie dla bezpieczeństwa.

  I podstawowa zasada w dużych szafach rakowych: nie instaluj niczego na najniższych 5U, jeżeli kable wychodzą z podłogi lub 5U od góry, jeżeli kable schodzą z sufitu.

  I najważniejsze: w okolice szafy/szafki doprowadź uziemienie robocze, najlepiej porządną bednarką.