Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kuchnia Amica 56GCE3.43Zp - brak iskry na jednym palniku

kmar2207 30 Lis 2014 07:35 1566 6
  • #1 30 Lis 2014 07:35
    kmar2207
    Poziom 8  

Kuchnia Amica 56GCE3.43Zp - jeden z kurków nie daje iskry na palniki aby odpalić duży palnik to muszę przekręcić duży kurek, a wcisnąć drugi aby uruchomić iskrownik . podejrzewam kurek (pokrętło ) że nie podaje -zwiera styku na iskrownik czy sama wymiana pokrętła wystarczy i jak się zabrać do wymiany aby nic nie urwać . Przejrzałem podobne wpisy ale nic nie znalazłem .

0 6
  • #2 30 Lis 2014 08:02
    arewin
    Poziom 21  

Przy palnikach powinny być śrubki musisz je odręcić (palniki zdemontować), z tyłu cała płyta (blacha) przykręcona jest dwoma śrubkami następnie całą płytę delikatnie wysuwasz i masz dostęp do środka.

0
  • #3 30 Lis 2014 08:30
    kmar2207
    Poziom 8  

Samo rozebranie kuchenki to obejrzałem i zabiorę sie w poniedziałek ale czy wymiana samego kurka jest możliwe bo przewody od iskrownika musza być dobr bo po przyciśnięciu kurka obok i kolejnych iskra jest czyli musi być obwód zrównoleglony a nie ma iskry przy wciśnięciu dużego . Chce uniknąć kilkukrotnego wyciągania i rozbierania tak to kupiłbym element i może bym ograniczył sobie demolowania kuchni . W okolicy nie ma fachowca każdy chce aby mu przywieś co dla mnie jest trochę kłopotliwe. Dziękuje za każdą podpowiedź .

0
  • #4 30 Lis 2014 08:59
    skryn
    Admin grupy AGD

Sprawdź najpierw, czy nie wypadł z trzpienia zaworu taki pierścień zabezpieczający:

Kuchnia Amica 56GCE3.43Zp - brak iskry na jednym palniku

0
  • #5 01 Gru 2014 08:02
    arewin
    Poziom 21  

Częstą przyczną jest też utlenienie, urwanie przewodu od elektrody przy palniku.

0
  • #6 01 Gru 2014 15:40
    kmar2207
    Poziom 8  

Dzięki wszystkim za podpowiedzi; po zdjęciu górnej płyty znalazłem urwany przewód przy krańcówce, która jest na osi kurka. Spiąłem, działa, chciałem lutować, ale te przewody nie dają się lutować "fajans'', wypiąć z tej krańcówki też nie mogłem. Kostka i działa.

0
  • #7 01 Gru 2014 15:44
    arewin
    Poziom 21  

Można próbować zacisnąć, aczkolwiek nowy iskrownik to nie taki duży koszt warto go wymienić.

0