Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Man Tgx - Jakie można zamontować największe akumulatory

chrzanowaty 30 Lis 2014 10:47 4233 3
  • #1 30 Lis 2014 10:47
    chrzanowaty
    Poziom 2  

Witam mam kilka pytan , problem dotyczy akumulatorów 180Ah , wiadomo po jakimś tam czasie postoju auta i wieku akumulatorów są problemy z odpalaniem zwłaszcza zimą gdzie w nocy chodzi webasto, lodówka itd , czy ktoś już może dokladal trzeci akumulator ? Lub zna jakiś sposób na ten problem.

- Jakie można założyć największe akumulatory chodzi mi o pojemność względem alternatora

- jeżeli np założę akumulatory o prądzie rozruchowym 1150 czy nie będzie to miało wpływu na rozrusznik?

- Czy jest możliwość dołożenia trzeciego akumulatora np 100Ah chodzi mi o to czy alternator da radę pociągnąć dwa 180Ah i jeden 100Ah

- Czy zna ktoś jakiś wzór który pozwoli obliczyć jaki prąd daje alternator np w przeciągu godziny?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi pozdrawiam

0 3
  • #2 30 Lis 2014 11:02
    robokop
    Moderator Samochody

W końcu chcesz dołożyć alternator, czy akumulator? Akumulator im większy, tym lepszy - możesz założyć maksymalnie takie, jakie się zmieszczą. Nie ma ograniczeń. Co to znaczy "Czy zna ktoś jakiś wzór który pozwoli obliczyć jaki prąd daje alternator np w przeciągu godziny"?
    Alternator da tyle prądu na ile pozwoli z jednej strony jego konstrukcja i wydajność, a z drugiej strony musi mieć zapewniony napęd, który pozwoli mu tę moc wyprodukować.
    Trzeciego akumulatora nie dołożysz - masz dwie "12", które w szeregu dają 24V. Pojedynczy akumulator ma tylko 12V - do czego go zastosować?

0
  • #3 30 Lis 2014 11:32
    chrzanowaty
    Poziom 2  

Chcę dolozyc akumalator, no dobrze przykładowo założę największe tak 225Ah czy alternator da radę je doładować bo przecież są jakieś normy ?
    Chodziło mi oto ile pradu wytwarza alternator 110 A chyba można to jakoś obliczyć?
    No to to jest jasne że musi być napęd do alternatora
    co do trzeciego akumulatora to rozumiem dzięki musiałbym dołożyć dwa zęby mieć 24 V

0
  • #4 30 Lis 2014 11:42
    Cowboy zagrabie
    Poziom 26  

Pełnowartościowa para akumulatorów o poj. 180Ah powinna zapewnić prąd dla webasta i lodówki na dwa dni, ale zapewne na hofie działa jeszcze laptop lub tv i światełko w kabinie ;) . aku jak kol wyżej napisał ile się gabarytowo do kosza zmieści, ważne jednak aby były sprawne a nie po 3 zimach w starze.

Na dłuższe postoje, śladem kolegów z parkingów dla autobusów gdzie nie wolno przepalać na postoju, mały agregat prądotwórczy w parze z prostownikiem
    Alternator 110A w ciągu godziny przy obrotach nominalnych, naładuje do pełna, całkowicie wyczerpane aku 110Ah( nie uwzględniając strat) czyli praktycznie po 3 h jazdy masz pełne aku o poj.225Ah.
    . Prąd rozruchowy to jedynie możliwość oddania dużej ilości prądu w krótkim czasie.

0